وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

۴ توصیه برای داشتن حجابی زیبا

هنگام بستن روسری، حواستان به طرح و نقش روی آن باشد. روسری شما زمانی زیباتر به‌نظر می‌رسد كه این طرح‌ها و نقش‌ها به‌طور متوازن روی سرتان دیده شود. طوری آن را تا بزنید و روی سر تنظیم كنید كه طرح آن متوازن و متقارن روی سر قرار بگیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجاب ، روسری ، حجاب زیبا ، حجاب و عفاف
 خیلی از خانم‌ها و دخترخانم‌های باحجاب برای پوشش و حفظ حجاب سر، از روسری استفاده می‌کنند.خوشبختانه تنوع این محصول، هم از نظر جنس و هم از نظر طرح و رنگ و اندازه در بازار بسیار زیاد است. همین تنوع زیاد هم باعث می‌شود كه خانم‌ها در انتخاب این پوشش كمی سردرگم شوند. در ضمن خیلی از بانوان محجبه ما دوست دارند كه روسری‌شان را با مدل‌های متنوعی ببندند كه این هم مهارت خاص خود را می‌خواهد. خوشبختانه باید بدانید كه اگر‌دنبال مدل‌های حجاب باشید تنوع بیشتری هم برای بستن روسری پیش‌رویتان قرار خواهد داشت. اینجا، هم نكاتی كاربردی درباره بستن این پوشش خواهید خواند و هم درباره اینكه چه نوع روسری و با چه رنگی به چه فرمی از صورت می‌آید خواهیم گفت.

چند نكته كلیدی درباره بستن روسری
اگر می‌خواهید حجاب‌تان كاملا حفظ شود پیشنهاد می‌كنیم كه زیر روسری‌تان از كلاه‌های مخصوص حجاب استفاده كنید. چرا؟ چون باعث می‌شود روسری بهتر روی سر بماند و فرمش را حفظ كند.

یكی از مشكلات خانم‌ها هنگام استفاده از روسری این است كه روسری‌ها پس از چند ساعت فرم اولیه بستن را از دست می‌دهند و اصطلاحا شل می‌شوند. برای جلوگیری از این موضوع و بهتر فرم‌دادن به روسری، معمولا از سوزن‌های ته‌گرد استفاده می‌شود تا مدلی كه می‌بندید از هم وا نرود.
یادتان باشد هنگام خرید روسری، سراغ روسری‌های بزرگ بروید. این روزها روسری‌هایی در اندازه‌های كوچك در بازار موجودند كه برای حفظ حجاب، شما را به دردسر خواهند انداخت.
هنگام بستن روسری، حواستان به طرح و نقش روی آن باشد. روسری شما زمانی زیباتر به‌نظر می‌رسد كه این طرح‌ها و نقش‌ها به‌طور متوازن روی سرتان دیده شود. طوری آن را تا بزنید و روی سر تنظیم كنید كه طرح آن متوازن و متقارن روی سر قرار بگیرد.
شاید دیده باشید كه روسری خانم‌های عرب، مخصوصا لبنانی‌ها خیلی صاف و منظم روی سرشان می‌ایستد. آنها از یك طلق شفاف زیر روسری‌شان استفاده می‌كنند. این طلق هم از همان جنسی است كه همراه شیرازه برای جزوه‌هایمان استفاده می‌كنیم. طلق‌های روسری را به شكل ذوزنقه می‌برند و لبه‌های تیزشان را گرد می‌كنند. شما هم می‌توانید از این ترفند برای پوشیدن روسری استفاده كنید.

روسری چه رنگی انتخاب كنیم؟ 
اینكه روسری شما چه رنگی باشد بستگی به رنگ پوست‌تان دارد. البته باید زمینه طبیعی رنگ پوست‌تان را بدانید، نه دقیقا رنگ آن را. زمینه‌های طبیعی رنگ پوست معمولا به ۳ گروه گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شوند خب، حالا از كجا بفهمیم كه ما چه زمینه‌ای داریم؟ كار سختی نیست، كافی است به این سؤال پاسخ دهید كه طلای زرد به شما بیشتر می‌آید یا طلای سفید یا همان نقره‌ای؟ اگر پاسخ‌تان زیورآلات نقره‌ای است، زمینه رنگ پوست شما سرد محسوب می‌شود و اگر رنگ طلایی به شما می‌آید، زمینه رنگ پوست‌تان گرم است. اگر فكر می‌كنید هر دو برای شما مناسبند پس زمینه پوست شما خنثی است. خب، حالا با توجه به زمینه رنگ پوست‌تان، رنگ روسری را انتخاب كنید. زمینه گرم باید سراغ روسری‌هایی با رنگ گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌ای برود و زمینه سرد باید روسری‌هایی با رنگ سرد مثل آبی، سبز، بنفش و صورتی بپوشد. زمینه خنثی هم كه خیالش راحت است و هر رنگی به او می‌آید. اما 2نكته را فراموش نكنید؛ اول اینكه افراد معدودی هستند كه زمینه رنگ پوستشان خنثی است و دوم اینكه باید به رنگ قالب روسری توجه كنید؛ یعنی ممكن است یك روسری هر دو طیف رنگ را داشته باشد اما رنگ قالب آن گرم یا سرد باشد.

چه روسری‌ای به چه صورتی می‌آید؟
تا حالا به این توجه كرده‌اید كه فرم هندسی صورت‌تان چه شكلی است؟ اگر پاسخ این سؤال را بدانید كارتان در انتخاب روسری راحت‌تر است چون آن وقت می‌دانید كدام روسری به شكل صورت شما بیشتر می‌آید. صورت‌ها یا مستطیلی هستند یا بیضی یا مثلثی یا مربع و یا گرد.
درصورت‌های مستطیلی، طول صورت از عرض بزرگ‌تر و پیشانی و فك هم‌اندازه و لبه‌های تیز دارد. شما باید طوری روسری سرتان كنید كه طول صورت‌تان كوتاه‌تر به‌نظر برسد. به هیچ وجه روسری‌هایی با طرح چهارگوش انتخاب نكنید. روسری‌تان را به شكل گرد ببندید و كناره‌های آن را به داخل بزنید.

اگر صورت‌تان بیضی است، بیشتر مدل‌ها به شما می‌آید. اگر فكر می‌كنید صورت‌تان زیادی كشیده است و شاید حجابتان با بستن روسری دچار مشكل شود، حتما از هدبند استفاده كنید.
فرم صورت‌های مثلثی هم به این شكل است كه عرض چانه خیلی كم و چانه نوك‌تیز است و برعكس پیشانی این افراد حسابی پهن و عریض است. خب، شما باید روسری را طوری ببندید كه از عرض پیشانی كم و آن را به عرض چانه نزدیك كند. روسری شما باید گوشه‌های پیشانی‌تان را بپوشاند.
وقتی چانه و فك شما حالت چهارگوش دارد، فرم صورت‌تان مربع است. شما باید لبه‌های این مربع صورت را با كمك روسری گرد كنید تا روسری بیشتر به شما بیاید. باز هم روسری‌های با طرح چهارگوش انتخاب نكنید.
خانم‌هایی كه پیشانی عریض و كوتاه دارند معمولا فرم صورتشان گرد است. روسری باید عرض پیشانی را كمتر و ارتفاع آن را بلندتر نشان دهد. اگر می‌خواهید از هدبند استفاده كنید نگذارید زیاد پیشانی شما را بگیرد چون این طوری ارتفاع پیشانی شما كمتر هم می‌شود. حتما از هدبندهای رنگ روشن استفاده كنید كه پیشانی‌تان را بلندتر نشان دهد. در عوض رنگ روسری را تیره‌تر انتخاب كنید و آن را به‌صورت مستطیلی ببندید و كناره‌های آن را به هیچ‌وجه تا نزنید.

روسری را چه مدلی ببندیم؟ 
می‌توان روسری را ده‌ها مدل روی سر بست. كافی است یك جست‌وجوی ساده اینترنتی انجام دهید تا به شكل تصویری و به‌صورت مرحله به مرحله روش‌های بستن روسری را ببینید. اما چند نكته را فراموش نكنید، حجاب قرار است شما را موقرتر و متین‌تر نشان دهد و باعث نشود كه در مقابل نامحرمان، بیشتر دیده شوید. پس در انتخاب مدل بستن روسری كمی دقت كنید كه در چه محیطی قرار دارید. خب در محیط خانوادگی كه نامحرم حضور ندارد و شما دوست دارید از روسری استفاده كنید می‌توانید سراغ هر مدلی بروید اما در خارج خانه و كوچه و خیابان، مسلما هر مدلی را نباید برای بستن روسری انتخاب كرد. محیط كار هم كه شرایط ویژه خودش را دارد.
منبع : همشهری آنلاین 
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین