• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1385/12/16
  • تاريخ :

سریال‌های محبوب تلویزیون در سال 85

كم‌كم به روزهای پایانی سال نزدیك می‌شویم. در سالی كه گذشت، تلویزیون و به خصوص سریال‌هایش، در پر كردن اوقات ما سهم زیادی داشتند.

از میان چندین و چند سریالی كه امسال از شبكه‌های مختلف سیما روی آنتن رفت، طبق آمار و ارقام، تنها چند سریال توانستند نظر مثبت بیشتر خانواده‌ها را به خود جلب كنند؛ سریال‌هایی كه خانواده‌ها آن‌ها را دوست داشتند و به خاطرشان هر طور بود، سعی می‌كردند شب‌ها پای تلویزیون بنشینند.


وفا

وفا»، اولین سریال سال 85 بود كه توانست بین خانواده‌ها گل كند. این سریال ابتدا به قصد پخش در ایام محرم جلوی دوربین رفت، اما وقتی برای پخش در این ایام آماده نشد، مسوولان شبكه سوم تصمیم گرفتند آن را در روزهای نوروز روی آنتن بفرستند.

به این ترتیب، كار با وجود جو بدی كه در مطبوعات علیه‌اش درست شده بود، روی آنتن رفت. با شروع پخش، این مجموعه، به خاطر موضوع جذاب و البته ساختار خوب، توانست نظر مثبت خانواده‌ها و منتقدان را به خود جلب كند.

نوروز85، كمتر كسی را می‌توانستید پیدا كنید كه وسط دید و بازدیدهای عید، از وفا و ماجراها و بازیگرانش صحبت نكند.پس از پایان كار هم، بازیگران كار، به خصوص پوریا پورسرخ بازیگر تازه وارد گروه، تا چند ماه روی جلد انواع و اقسام مجله‌ها دیده می‌شدند و همین شدت علاقه خانواده‌ها به سریال محمدحسین لطیفی را نشان می‌دهد.


نرگس

بعد از وفا، «نرگس» دومین سریالی بود كه توانست نظر مثبت بیشتر خانواده‌ها را به خود جلب كند. نرگس، اولین سریال ملودرام دنباله‌دار ایرانی بود و اتفاقا همین دنباله‌دار بودنش، خانواده‌ها را مجبور به دیدن كرد.

ماجراهای نرگس و دو شخصیت اصلی این سریال،‌یعنی بهروز و نسرین، خیلی زود میان مردم گل كرد؛ به شكلی كه با گذشت مدتی از پخش این سریال، كمتر خانواده‌ای بود كه شب‌ها به تماشای آن ننشیند و حتی كمتر محفلی را می‌توانستید پیدا كنید كه بحث سریال نرگس در آن نباشد. نرگس، اواسط امسال به یك اتفاق تبدیل شد؛ اتفاقی كه خیلی از خانواده‌ها را در زمان پخش و حتی پس از پخش، با حاشیه‌هایش سرگرم خود كرد. بدون شك این سریال و شخصیت‌هایش را باید محبوب‌ترین مجموعه امسال بین خانواده‌ها بدانیم.


صاحبدلان

هرچند امسال رمضان پرسرو صدایی نداشتیم، اما به هر حال مثل هر سال كه در این روزها مجموعه‌ای میان خانواده‌ها محبوب می‌شود، صاحبدلان توانست دل مردم را به دست بیاورد. سریال محمدحسین لطیفی، از اواسط رمضان گوی سبقت را از دیگر سریال‌های این ایام ربود و توانست بیشترین مخاطب را جذب كند.

مضمون معنوی كار كه با زیبایی خاص و در قالب داستانی جالب به تصویر كشیده شده بود، یكی از مهم‌ترین دلایل جذب خانواده‌ها به این سریال بود. محبوبیت صاحبدلان، باعث شد كارگردانش یعنی محمدحسین لطیفی برای دومین‌بار در سال 85 ، بتواند مخاطبان را پای كارش بنشاند. اتفاقی كه بی‌تردید برای یك كارگردان، اتفاق فرخنده‌ای است.

ضمن اینکه اگر این اقبال ، در پایان سال اگر منجر به کسب عنوان بهترین کارگردان از جشنواره فیلم فجر شود ، جذاب تر هم می شود.


باغ مظفر

باید گفت اگر مهران مدیری هر سال حتی جلوی دوربین قدم هم بزند، قدم زدنش به یكی از پرمخاطب‌ترین كارهای تلویزیون تبدیل می‌شود. پس به همین دلیل، باغ مظفر را هم باید جزء پرمخاطب‌ترین كارهای امسال بدانیم؛ كاری كه بعد از پخش چند قسمت به خاطر جذابیت جادویی كارگردانش، توانست بیشتر خانواده‌ها را به خود جذب كند.

مهران مدیری و گروهش، امسال هم به روال سال‌های گذشته، با باغ مظفر میان سریال‌های محبوب جا گرفتند تا نشان دهند هنوز هم گروه مورد علاقه خانواده‌ها هستند.


زیرتیغ

«زیرتیغ» محمدرضا هنرمند هم، این شب‌ها خیلی‌ها را پای تلویزیون می‌نشاند. محمدرضا هنرمند كه پیش از این بیش از هرچیز به خنداندن مخاطب فكر می‌كرد، امسال با یك تغییر دید 180 درجه‌ای، یك سریال اجتماعی تلخ را روی آنتن فرستاد؛ سریالی كه اتفاقا اگر كار به آمار و ارقام بكشد، باید آن را بسیار پربیننده‌تر از كمدی‌های تلویزیونی هنرمند بدانیم.

ماجراهای زیرتیغ، این شب‌ها به یكی از بحث‌های مهم خانواده‌ها تبدیل شده و كمتر كسی را می‌توانید پیدا كنید كه دوشنبه شب‌ها، بی‌خیال این سریال شود. از قرار معلوم، سریال هنرمند را باید تا پایان امسال محبوب‌ترین كار بدانیم؛ سریالی كه در روزهای پایانی سال، هر هفته اشك خانواده‌ها را در می‌آورد.

منبع : همشهری


لینک:

«زیرتیغ» از نگاه فخیم‌زاده

برای باور بیشتر

«زیرتیغ» از نگاه فخیم‌زاده

برای باور بیشتر

نقد یک روانشناس بر سریال «نرگس»

لطیفی : همزمان با قسمت‌های آخر «صاحبدلان» دلم میگرفت

گفت وگو با هانیه توسلی

لطیفی : همزمان با قسمت‌های آخر «صاحبدلان» دلم میگرفت

گفت وگو با هانیه توسلی

UserName