وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ناگفته‌هایی از شهید حججی‌ها

25 سال بیشتر نداشت که به دست داعش اسیر شد و پس از ساعتی؛ فیلم قربانی شدنش شوک غیرقابل تصوری به ایرانیان وارد کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
محسن حججی
چاقو کُند بود و کوچک، اما آن ملعون بیشتر فشارش داد، به ناگاه خون از گلویش فواره زد. در میان خون چشمانش را آهسته باز کرد نگاهی کرد و ... .
25 سال بیشتر نداشت که به دست داعش اسیر شد و پس از ساعتی؛ فیلم قربانی شدنش شوک غیرقابل تصوری به ایرانیان وارد کرد. برای سر دادن در راه حسین(ع) چه نذر و نیازها که نکرده بود. بوسیدن دست و پاهای پدر و مادر نذر فدا کردنِ سر در راه مولایش بود. محسن حججی 18 مرداد ماه 96 به دست داعش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

سازمان مدافعین حرم

در نخستین ماه‌های سال 2012 میلادی کامیونی بمبگذاری شده که قصد نزدیک شدن به حرم حضرت زینب(ع) را داشت، در نزدیکی یکی از پارکینگ‌های اطراف حرم حضرت زینب(س) منفجر شد. چند روز پس از این واقعه تلخ، بنا به ضرورت و احساس خطر از سوی تروریست‌های تکفیری؛ سید حسن نصرالله با صدور حکم جهاد؛ دفاع از حرم حضرت‌زینب(س) را بر هر مسلمانی واجب شمرد.
قریب به یک سال بعد و بنا به افزایش تهدیدات داعش مبنی بر هتک حرمت حرم حضرت زینب(س)، پس از برگزاری نشست‌های مکرر و بررسی‌های همه جانبه، با همکاری و مشارکت جمهوری اسلامی ایران، مقاومت حزب‌الله و برخی گروه‌های شیعه عراقی، سازمان مدافعان حرم پایه‌گذاری شد. وظیفه‌ اصلی این سازمان دفاع از حرم حضرت زینب(ع) و اماکن متبرکه است اما در کنار این مهم وظایف اجتماعی-فرهنگی و همچنین امور خیریه را بر عهده دارد.

محسن حججی‌ها نه با برچسب‌های دروغین غربی و نه با تهمت‌های داخلی از اهداف و اعتقادات خود کنار نیامده و نخواهند آمد.


فعالیت‌های این سازمان با تخریب و هتک حرمت به برخی اماکن مقدس در سوریه، لیبی، اردن و ... جدیت و توسعه‌ی بیشتری پیدا کرد.

واکنش جهانی به تشکیل سازمان مدافعان حرم

با شکل گیری رسمی این سازمان (مدافعان حرم)، سردمداران غربی که همواره مسلمانان را تروریست می‌نامیدند بر آن شدند تا از این فرصت کمال استفاده را در جهت اسلام هراسی Islamophobia برده و با راه‌اندازی موج گسترده‌ای از اخبار و تحلیل‌های دروغین، این سازمان را سازمانی جنگ‌طلب و تروریست معرفی نمایند. غافل از این که سازمان مذکور از همان ابتدای امر با انتشار مرام‌نامه‌ای واضح و مشخص خط بطلانی بر این نقشه شوم استکبارطلبان جهانی کشید.

مرام‌نامه مدافعان حرم

تاریخ همواره گواه آن است که اسلام هرگز در پی جنگ نبوده و تنها در جایی تن به جنگ داده که چاره‌ای به غیر از آن وجود نداشته و به نوعی دفاع محسوب می‌شده. نکته قابل توجه آنکه از صدر اسلام؛ پای‌بندی و رعایت اصول جنگ مورد توجه خاصی بوده است و پیامبر اسلام(ص) سپاهیان را به مدارا و رعایت اصول اخلاقی توصیه می‌کردند.
سازمان مدافعان حرم نیز از همین رویه پیروی نموده و در ابتدای تشکیل این سازمان؛ اقدام به تنظیم مرام‌نامه‌ای بر اساس دستورات اسلام ناب محمدی(ص) نمود که مهم‌ترین مفاد آن عبارتند از:
- رعایت اخلاق اسلامی.
- حمایت و حفاظت از مردم بی دفاع.
- دوری از هتک حرمت و مثله نمودن کشته شدگان.
- خویشتنداری و رعایت ارزش‌های انسانی و اسلامی.
- عدم آسیب‌رسانی به زنان، کودکان و پیران.
- دوری از تعرض به محرمات دشمن.
- احترام به غیرمسلمانی که به مسلمانی پناه برده.
- دوراندیشی و توبه پذیری.
- رعایت و حفظ واجبات دینی در هر شرایطی (نماز، روزه و ...)
مدافع حرم
نمونه فیش حقوقی شهید مدافع حرم (محمد بلباسی)

خون‌بهایت چند؟!

مدافعان حرم ایرانی مظلومیت و مهجوریت خاصی دارند زیرا از طرفی جوامع غربی آنان را تروریست ( Terrorist ) می‌نامند و از سوی دیگر مورد هجمه‌ی برخی وطنی‌ها قرار گرفته‌اند. هجمه‌ای با رایحه نقدِ بی‌منطق و فارغ از ‌استدلال.
متاسفانه عده‌ای بنا به عدم آگاهی و بصیرت بر آن باورند که مدافعان حرم نه بخاطر اعتقادات و اهداف والای دینی؛ که تنها با هدف مال‌اندوزی قدم به این مسیر گذاشته‌اند و با بزرگ‌نمایی این تفکر منحرف، موج تخریبی علیه مدافعان در میان اذهان عمومی راه انداختند. حقوق‌های نجومی و تامین مالی خانواده گوشه‌ای از این تخریب‌ها است. اما به راستی لحظات ناب و تکرار نشدنی حضور در کنار همسر و فرزندان چه قیمتی دارد؟ و آیا می‌توان برای جانی که بی‌تردید از تو گرفته می‌شود قیمت گذاشت؟ تا بحال به قیمت خون خود اندیشیده‌اید؟
البته دور از ذهن نیست که اشاعه‌ی چنین تفکری به نوعی جنگ روانی دشمن با هدف تضعیف و تحریف مدافعان حرَم باشد زیرا این جریان خود نقش بسزایی در بسترسازی اهداف غربی‌ها مبنی بر تروریست خواندن مدافعان دارد. البته نباید از ایجاد تفرقه و متزلزل‌سازی وحدت میان آحاد مختلف مردم نیز غافل ماند.

سخن آخر

محسن حججی‌ها نه با برچسب‌های دروغین غربی و نه با تهمت‌های داخلی از اهداف و اعتقادات خود کنار نیامده و نخواهند آمد زیرا در پس این تصمیم خاص، عزمی راسخ و بناشده بر پایه اعتقادات ژرف دینی است. آنها سر می‌دهند تا هَل مِن ناصِرٍ یَنصُرنی مولای خود را لبیک گویند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین