تبیان، دستیار زندگی
راق به گزارش ایرنا، دو نظامی آمریكایی و همسر یكی دیگر از مجروحان جنگ عراق با حضور در جمع اعضای یكی از كمیته‌های تخصصی مجلس نمایندگان‌آمریكا، به بی‌توجهی مسوولان كاخ سفید به وضعیت نظامیان مجروح آمریكا در جریان جنگهای عرا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ماجرای مجروحین امریکایی در جنگ عراق


به گزارش ایرنا، دو نظامی آمریكایی و همسر یكی دیگر از مجروحان جنگ عراق با حضور در جمع اعضای یكی از كمیته‌های تخصصی مجلس نمایندگان‌آمریكا، به بی‌توجهی مسوولان كاخ سفید به وضعیت نظامیان مجروح آمریكا در جریان جنگهای عراق و افغانستان، اعتراض كردند.

"انت مك لود " همسر یكی از نظامیان آمریكایی كه از ناحیه سر مجروح شده روز دوشنبه به اعضای كمیته نظارت و اصلاح دولت در مجلس نمایندگان گفت كه تاكنون چنین ایام سختی را در زندگی‌ام ندیده‌ام.

این همسر نظامی آمریكایی كه در میان بغض و گریه ، جملات خود را ادا می‌كرد، گفت كه ارتش آمریكا اهمیتی به شوهرش نداده و به بهانه كمبود بودجه آزمایش های پزشكی ضروری را از او سلب كرده‌اند.

مك لود افزود كه حتی بیمارستان و مقامات نظامی خبر مجروح شدن شوهرش را به او نداده بودند تا این كه " وندل مك لود" شوهرش، خود از بیمارستان با او تماس گرفته و خبر زخمی شدنش را به وی داده است.

و ادامه داد كه پس از مجروح شدن شوهرش، وی را از ارتش بازنشسته كرده اند و مشكلات اضطراب و فراموشی او را انكار كرده و گفته‌اند اینها ربطی به مجروح شدنش ندارند.

"جرمی دانكن " یكی دیگر از نظامیان كه بینایی یك چشم، شنوایی یك گوش و تقریبا یك دست خود را از دست داده، گفت كه تمامی دیوارهای اتاق محل بستری شدن او كپك سیاه زده بود و از نظر بهداشتی اوضاع بسیار بدی داشت كه با اعتراض او و نامه‌نگاری مكرر ترتیب اثر داده نشد.

وی ادامه داد كه پس از تماس با روزنامه واشنگتن پست كه منجر به انتشار مقاله رسوایی مقامات مسئول این بیمارستان نظامی شد روز بعد اتاق او را عوض كردند.

"جان دنیل شنن " دیگر نظامی آمریكایی كه یك چشم خود را از دست داده گفت كه پس از دو سال كه وی را بستری كرده‌اند همان حرف های همیشگی و بدون عمل را می‌زنند.

تاكنون "فرانسیس هاروی" معاون وزیر دفاع آمریكا و ژنرال "جورج ویتمان" مدیر این بیمارستان به دنبال این رسوایی استعفا كرده‌اند.

این بیمارستان در حقیقت همان بیمارستانی در مركز واشنگتن است كه روسای جمهوری آمریكا هنگام بروز مشكل در آن بستری می‌شوند اما اكنون مشخص شده كه تمام امكاناتی كه در مقابل دوربین‌های تلویزیونی قرار می‌گرفت فقط مختص اتاق مخصوص بستری شدن احتمالی رییس جمهوری آمریكا بوده و سربازان مجروح این كشور در جنگهای فزون خواهانه بوش در وضعیت بسیار وحشتناكی در این بیمارستان نگهداری می‌شدند.

به دنبال افشای این موضوع، مجلس وارد عمل شد و همزمان كاخ سفید نیز اعلام كرد كه یك هیات ویژه را مامور كرده تا به وضعیت این بیمارستان رسیدگی كند.

لینک مطالب مرتبط:

تحلیل واشنگتن پست از اظهارات بوش

بازرسان حقوق بشر کمی منصف!

پاشیده‌ترین دولت تاریخ آمریكا

واکنش کاخ سفید به سخنان احمدی نژاد