سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
لی بنده سید محمد رضا حسینی جلالی فرزند آیت الله سید محسن حسینی جلالی (1330 ـ 1396 ه) در خانواده علمی متولد شدم پدرم از علما و اساتید و ائمه جماعت شهر کربلا بودند و مادرم علویه دختر آیت الله سید محمد هادی خراسانی بجستانی از...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا حسینی جلالی

بنده سید محمد رضا حسینی جلالی فرزند آیت الله سید محسن حسینی جلالی (1330 ـ 1396 ه) در خانواده علمی متولد شدم پدرم از علما و اساتید و ائمه جماعت شهر کربلا بودند و مادرم علویه دختر آیت الله سید محمد هادی خراسانی بجستانی از مجتهدین کربلاء بودند سال تولدم 1324 در کربلاست. و دوره ابتدایی و راهنمایی را در آنجا گذراندم در سن 13 سالگی وارد حوزه علمیه کربلا شدم و مقدمات را در آن حوزه گذراندم تا آخر لمعه و در مدت 8 سال نزد اساتید آن حوزه که عبارت اند از مرحوم والد که نزد ایشان شرایع و شرح لمعه خواندم. و استاد ادب علامه شیخ جعفر رشتی حائری در ادبیات تا آخر مطول و مرحوم شیخ مهدی کابلی در قوانین، و مرحوم شیخ عبدالرحیم قمی در عروه الوثقی و ایشان مرا به خواندن اخبار و احادیث تشویق می کرد. در سال 1344 به نجف مهاجرت کردم و نزد اساتیدی همچون آیت الله شهید سید اسدالله مدنی در مکاسب محرمه و قسمتی از رسائل همچنین شرح تجرید علامه حلی و نزد شیخ صدرا باد کویی در کفایه الاصول و نزد آیت الله فقید سید مرتضی خلخالی در جلد اول کفایه و نزد چندی دیگر از اساتید برای تکمیل مکاسب و رسائل چون آیت الله شیخ مسلم ملکوتی حفظه الله و آیت الله شیخ کاظم تبریزی.
در سال 1349 وارد درس خارج شدم و نزد آیت الله العظمی مرحوم آقای خویی اصول الفاظ و فقه صلاه و نزد آیت الله سید محمد روحانی قمی اصول عملیه و مکاسب را شروع کردم و مدتی درس فقه حضرت امام خمینی (رحمه الله) حاضر شدم.
در مدت حضور در کربلا و نجف درس های سابق را تدریس کردم.

در کربلا مقدمات و سیوطی و مغنی و شرائع تدریس کردم و در نجف رسائل و مکاسب و معالم و لمعه و غیره را تدریس کردم.در سال 1359 به ایران هجرت کردم و مدت کمی درس فقه حدود آقای منتظری در مسجد اعظم حاضر شدم ولی بعد از انتقال درس ایشان به منزل دیگر شرکت نکرده و مشغول تدریس و بحث و نوشتن شدم.
در مدرسه حجتیه و در حرم شریف کتاب های متعدد تدریس کردم مثل مطول، لمعه (مکرر)،مکاسب، رسائل، کفایه.
مدتی است که بحث اصول و فقه بعنوان خارج و استدلالی در مرکز ادیان و مذاهب مشغول هستم، یک دوره رجال و حدیث تدریس کردم.در عرض کارهای حوزوی مشغول تحقیقات علمی خصوصی انجام دادم و در رابطه با میراث فرهنگی شیعه کوشش و فعالیت دارم. که بحمد الله تا بحال چندین اثر از من منتشر شده است. و ده ها صفحه دیگر هنوز زیر چاپ نرسیده است. و من الله التوفیق
ضمنا بنده اجازه روایتی چندی از علما و آیات دارم من جلمه آیت الله شیخ آقا بزرگ طهرانی، آیت الله سید شهاب الدین مرعشی نجفی، و غیره که در کتاب (ثبت الاسانید) مفصلا آورده ام.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین