وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

سفر هفت میلیون نفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در یک سال

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت:راهیان نور یک عملیات بزرگ فرهنگی و حج بصیرتی است و در اردوهای راهیان نور تلاش شده که همه زاویه‌های در آن دیده شود بنابراین باید وفاق و هم‌دلی این حوزه را گسترش دهیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سردار پاسدار «علی فضلی» در نشست قرارگاه راهیان نور دانشجویی شهید علم الهدی در دانشگاه ایلام اظهار کرد: مردم ولایتمدار ایلام در راستای خدمت به‌نظام و دوران دفاع مقدس از هیچ کوششی دریغ نکردند و در عرصه‌های مختلف مجاهدت‌های ارزشمندی از از خود نشان دادند.

وی بابیان اینکه محرم دو آرمان شور و شعور را دارد، افزود: عزاداری‌ها شور و احیا نماز و امربه‌معروف و نهی از منکر و احیاء مقاومت ازخودگذشتگی شعور محرم است.
سردار علی فضلی


سردار فضلی با تأکید بر اینکه احیاء مقاومت و ایستادگی برای کشور بسترساز است و پیروزی در دفاع مقدس برگرفته از درس محرم و عاشورا بود، افزود: دفاع مقدس تنها قطعه‌ای است که بعد از پیروزی انقلاب تمام ارکان قرآن و دین در آن جاری بود.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه راهیان‌نور یک عملیات بزرگ فرهنگی و حج بصیرتی است، افزود: در اردوهای راهیان‌نور تلاش شده که به تمام زوایای آن توجه شود، لذا باید وفاق و هم‌دلی در این حوزه را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه که راهیان نور موردتوجه رهبری است می‌طلبد و انتظار می‌رود با تلاش بیشتری این حوزه را گسترش دهیم، افزود: در سال گذشته بیش از 7 میلیون نفر تحت عنوان راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام‌شده‌اند.

سردار فضلی بابیان اینکه خوزستان درزمینهٔ ایجاد زیرساخت و فضا برای اردوهای راهیان‌نور دقیق‌تر و بیشتر از دیگر مناطق عمل کرده است، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌ها در هرکجا بیشتر باشد کاروان‌های بیشتری به آن محل اعزام می‌شوند.

جانشین بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: سال گذشته دو میلیون نفر به مناطق عملیاتی ایلام آمده‌اند و این استان بیشترین نزدیکی فاصله به مرز را دارد و در همه استان‌ها راهیان نور ظرفیت رزمایش رادارند اما هنوز ایلام این ظرفیت را پیدا نکرده است و هرچه اماکن اسکان و خدمات‌دهی به راهیان‌نور در استان ایلام بیشتر شود ما کاروان‌های بیشتری اعزام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه استان ایلام در این حوزه باید بیشتر تلاش کند، گفت: اتفاقات خوبی در موضوع راهیان‌نور افتاده اما کافی نیست.

سردار فضلی با اشاره به اینکه همه توان راهیان‌نور در ایام اربعین در خدمت استان ایلام قرار می‌گیرد اما زیرساخت‌های ایلام باید افزایش پیدا کنند، خاطرنشان کرد: همه شهدای مدافع حرم یا دست‌اندرکار راهیان نور بودند یا با کاروان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شده بودند که نمونه آن محسن حججی است که خودش از برگزارکنندگان کاروان‌های رهیان‌نور بود.

وی اضافه کرد: تهاجم فرهنگی غرب و دشمن بسیار گسترده است و  تغییرات منطقه می‌طلبد به موضوع راهیان‌نور توجه بیشتری شود.

منبع: ایسنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین