سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مى ایشان پسر مرحوم حاج فرج الله كریمى، در سال 1320هـ . ش در شهرستان جهرم در خانواده اى متدین به دنیا آمدند. پس از گذراندن مقدارى از دروس مقدمات حوزه در جهرم ، وارد شیراز شدند و از محضر استادان بزرگى چون آیت الله سید محمد ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله حاج شیخ على كریمى جهرمى

ایشان پسر مرحوم حاج فرج الله كریمى، در سال 1320هـ . ش در شهرستان جهرم در خانواده اى متدین به دنیا آمدند. پس از گذراندن مقدارى از دروس مقدمات حوزه در جهرم ، وارد شیراز شدند و از محضر استادان بزرگى چون آیت الله سید محمد باقر آیت اللهى و شیخ حسین دارابى بهره گرفتند. پس از دو سال براى ادامه و تكمیل تحصیلات حوزوى در مقاطع مقدمات، سطح و خارج به قم مهاجرت كرده و درمدرسه رضویه ساكن شدند. در این شهر مقدس از درسهاى مختلفى خوشه‌ها چیدند كه استادان دوره سطح وى عبارتند از: اساتید معظم اعتمادى ش(قوانین و رسائل)، ستوده و شیخ محمد على امینیان(شرح لمعه)، سید حسین آیت الله الهى (مختصر المعانی)،فاضل لنكرانى (مكاسب) و سید محمد باقر طباطبایى معروف به سلطانى (الكفایه).
از استادان مقطع عالى حوزه علمیه قم - درس خارج – میتوان از: آیات عظام،شیخ عباسعلى شاهروى و میرزا هاشم آملى و سید محمد یزدى – معروف به داماد – (اصول)، شیخ مرتضى حائرى (فقه) شیخ محمد على اراكى (اصول در حدود هفت سال) ، امام خمینى (فقه و اصول حدود یك سال)، محمد رضا گلپایگانى (فقه حدود 26 سال)، شهید مفتح (منظومه سبزوارى)، حاج آقا حسین فاطمى و شیخ عباس تهرانى (اخلاق).
معظم له از ناحیه ایات عظام: گلپایگانى، نجفى، مرعشى و اراكى« اجازه روایى» و از اقاى گلپایگانى و از سید احمد خوانسارى و محمد على اراكى إجازه هاى فقهى در امور حسبیه دارند. البته دو تقریظ حضرت آیت الله العظمى گلپایگانى بر دو كتاب وى، حكایت از جایگاه علمى و فقهى او دارد.
تأسیس موسسه «راسخون» جهت چاپ و نشر كتابهاى فرهنگی- دینى و رسیدگى به امور فقراء از خدمات دینى- اجتماعى ایشان به شمار مىرود.
پس از 10سال اقامه نماز جماعت در برخى مساجد قم، حدود 15 سال است كه در مسجد نو این شهر به اقامه نماز جماعت مشغول هستند. در فقه، اصول، نهج البلاغه، علم حدیث و تفسیر تبحّر دارند و الان به تدریس خارج فقه حوزه و حدیث و اخلاق (در مسجد رضوى ) و تحقیق و تألیف اشتغال دارند.
كه تا كنون بیش از 60 عنوان كتاب در زمینه های مختلف منتشر كردند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین