سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
لى علامه سید جعفر عاملى به سال 1364هـ.ق در کشور لبنان، شهر جبل عامل دیده به جهان گشود. تحصیل علوم دینى را از زمان کودکى در نزد پدر گرامى شان شروع و سپس براى ادامه تحصیل به شهر نجف اشرف در سال 1382 هـ.ق هجرت نمودند. در آنجا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله حاج سید جعفر حسینى عاملى

علامه سید جعفر عاملى به سال 1364هـ.ق در کشور لبنان، شهر جبل عامل دیده به جهان گشود.
تحصیل علوم دینى را از زمان کودکى در نزد پدر گرامى شان شروع و سپس براى ادامه تحصیل به شهر نجف اشرف در سال 1382 هـ.ق هجرت نمودند.
در آنجا دروس مقدماتى و بخش زیادى از مرحله سطح حوزه را نزد اساتید مبرز درس گرفتند و در سال 1388هـ.ق با تمایل و امر پدر و استخاره اى که جهت ادامه تحصیل گرفتند به شهر مقدس قم منتقل شدند و در سرانجام در سال 1413 هـ.ق به مسقط الرأس خود یعنى جبل عامل برگشتند و تا کنون به امر تدریس و تألیف و تبلیغ دین و دیگر شئون روحانیت مشغول مى باشند.
آیت الله سید جعفر عاملى داراى مقام علمى والایى است و این امر در کتابهایى که مرقوم داشته اند واضح و هویداست به خصوص در مسائل تاریخى و سیره پیامبر عظیم الشأن اسلام و ائمه اطهار صلوات الله علیهم اجمعین که سعى شده از هرگونه شائبه و تحریفى به دور باشد . ایشان از جمله دانشمندانى است که در کتاب گرانقدرشان به نام ( الصحیح من سیرة النبى الاعظم) استدلال مى کنند که حضرت خدیجه علیها السلام قبل از ازدواج با پیامبر همسرى نداشته است. این کتاب در سال 1421هـ.ق مقام اول کتاب سال ایران را به خود اختصاص داد.
ایشان داراى خدمات فراوانى در حوزه علم و فرهنگ اسلامى انجام داده اند از جمله: در شهر مقدس قم چند مدرسه علمیه تأسیس نمودند و در تأسیس مدرسه علمیه که به زبان عربى زیر نظر حوزه علمیه قم مى باشد سهیم بودند. و نیز مدرسه علمیه دیگرى در لبنان با نام امام على ابن ابى طالب علیه السلام تأسیس نمودند.
همجنین مرکز مطالعات اسلامى را در بیروت راه اندازى کردند که در حال حاضر دروس حوزوى در سطوح عالى تدریس مى شود و در دروس هفتگى خود تفسیر قرآن کریم و مسائل مربوط به فرهنگ اسلامى و دینى را تدریس مى نمایند.
علامه سید جعفر عاملى داراى تألیفات گرانقدرى است.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین