سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ند حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی طی پیامی به فرهیختگان و علمای جهان اسلام پیرامون مشکلات کنونی مسلمان و خطر تخریب پشتوانه‌های اسلام از سوی برخی افراد نا‌ آگاه هشدار داد. به گزارش خبرنگار مهر در قم، در بخشی از این پیام ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افراد ناآگاه در حال تخریب پشتوانه‌های اسلام هستند

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی طی پیامی به فرهیختگان و علمای جهان اسلام پیرامون مشکلات کنونی مسلمان و خطر تخریب پشتوانه‌های اسلام از سوی برخی افراد نا‌ آگاه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، در بخشی از این پیام آمده است: امت اسلام از نظر وجود پشتوانه‌های بسیار مهم تاریخی غنی‌ترین امم و ملل است، موقعیتی یگانه و ویژه دارد و پیوسته همه افتخارات اصیل دوران آغازین تأسیس خود را با آثار، ابنیه، مقابر،‌مساجد، مشاهد و مقامات در معرض دید جهانیان قرار داده است؛ مخصوصا جهان اسلام آنچه مربوط به حیات شخص مؤسس عظیم الشأن خود یعنی حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی(ص) بود را از پیش از ولادت تا بعثت، هجرت و بالاخره تا زمان ارتحال آن حضرت، بروشنی در مقابل تاریخ و همه انسان‌‌ها قرار می‌داد و زیارت حرمین شریفین،‌همه آن مواقف و عظمت‌ها را در دل زائرین ثبت می‌کرد.

به نظر آیت الله صافی متأسفانه این آثار گرانبها و اسناد محکم تاریخی این امت بزرگ، مورد دستبرد و خیانت قرار گرفته است و گروهی از افراد نا آگاه به بهانه‌های واهی و تهمت‌هایی که به سلف و خلف امت می‌زنند و موحدین اعصار گذشته و حال اسلام را تکفیر و به مشرک نسبت می‌دهند، این پشتوانه تاریخ را ویران و تیشه به ریشه و اساس آن زده و می‌زنند. خسارتی که این گروه ناآگاه بر فرهنگ و تاریخ اسلام،‌وارد کردند بیش از حد تصور است و اثرات مخرب آن در آینده که امت بدون این اسناد باید دلائل هویت و بلکه وجود خود را عرضه بدارد آشکار می‌گردد.

در ادامه این پیام تأکید شده است: اینان مانند کسانی که بخواهند نام نامی حضرت رسول اعظم(ص) محو شود و زندگی آن حضرت از نواحی مختلف مهجور و متروک گردد عمل می‌کنند؛ حتی برای آن‌که ساختمان محل تولد آن پیام‌آور بزرگ آسمانی، فراموش شود به عنوان مکتبه مکه المکرمه نامگذاری کرده‌اند و اخیر شنیده‌ می‌شود برخی از آنان،‌پیشنهاد تخریب غار حرا را داده‌اند تا کسی از آنجا بازدید و زیارت نکند و نام خدا را در آنجا نبرد. معلوم نیست این گروه چه می‌گویند؟ و با کجا و چه کسی خصومت دارند؟ و چرا این چنین برای محو آثار اهل‌بیت رسالت و مراکز تاریخی اسلامی اصرار می‌ورزند؟

در بخش دیگری از این پیام آمده است: اینان در محو آثار شخص رسول اکرم(ص) آن چنان، اصرار دارند که با دست کاری در کتیبه‌های مسجد نبوی،‌اسم محمد را به مجید تغییر داده‌اند. در حالی که ملل دیگر برای خود در جستجوی پشتوانه‌های تاریخی هستند واقعا مایه تأسف است که این گروه، با تعصب کورکورانه و در برابر چشم بیش از یک میلیارد مسلمان آگاه و بیدار در همان حرمین شریفین این اسناد و نشانه‌ها و مدارک زنده هویت اسلام و رجال اسلام را نابود می‌نمایند.

در بخش پایانی این پیام تأکید شده است: انتظار این بود که با این موج فراگیر بیداری در جوامع اسلامی این گروه ناآگاه به خود آیند و حمایت بعضی دولت مردان از آن‌ها سلب شود و از فتنه‌گری اختلاف، ممنوع و مأیوس گردند، ولی متأسفانه از سکوت دولت مردان و علمای حرمین شریفین و جامع الازهر، سوء استفاده می‌نمایند. ما برای حفظ شوکت اسلام، برای این‌که بیشتر از این آب در آسیای دشمنان دین نریزند و در مسیر قوای مسلمین و ایجاد کینه و نفاق عمل نکنند از برادران مسلمان آگاه در همه عالم اسلام و از نخبگان حرمین شریفین می‌خواهیم به وظایفی که در حفظ اتحاد و شوکت و عزت مسلمین دارند عمل نمایند و حریم‌ها و حرمت‌ها را حفظ نمایند و بیش از این اجازه ندهند که این افراد بر فتنه‌گری‌های خود بیفزایند و از ادامه وضع تخریبی آن‌ها جلوگیری نمایند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین