تبیان، دستیار زندگی
شبکه اجتماعی تبیان همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان، مسابقه در راه یاری حسین (ع) را برگزار می نماید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقه در راه یاری حسین (ع)

شبکه اجتماعی تبیان همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا (ع) و یاران باوفای ایشان، مسابقه در راه یاری حسین (ع) را برگزار می نماید.

حضرت سید الشهدا (ع) در کربلا رو به اصحاب و یاوران خود فرمودند:

جدم رسول خدا (ص) فرمودند: فرزندم حسین (ع) در سرزمین کربلا غریبانه، تنها و با لب تشنه به شهادت می رسد هر کسی او را یاری دهد، همانا مرا و فرزندش حضرت مهدی (عج) را یاری کرده است.

آیا تابحال از خود پرسیده اید: ما که در کربلا حاضر نبودیم و نتوانستیم جان خود را فدای سالار شهیدان کنیم، حالا چگونه می توانیم در زمره یاری گران امام حسین (ع) باشیم؟ وقتی زیارت عاشورا می خوانیم و در عزاداری امام حسین (ع) شرکت می کنیم و لبیک یا حسین (ع) می گوییم یعنی چه؟

چگونه می توانیم در صف جان برکفان امام حسین (ع) باشیم؟ آیا تاکنون فکر کرده اید انتظار امام حسین (ع) در این روزگار و سال ها بعد از واقعه عاشورا و حماسه کربلا از ما چیست؟

آیا اگر من امانت دار خوبی باشم، یاری‌گر امام حسین (ع) هستم؟

اگر من اسراف نکنم، یاری گر امام حسین (ع) هستم؟

اگر من قرآن را به درستی بخوانم و به دستورات آن عمل کنم، یاری‌گر امام حسین (ع) هستم؟

اگر من غمی از دل کسی بردارم، یاری گر امام حسین (ع) هستم؟

اگر من در انجام کارهایم متعهد باشم، یاری گر امام حسین (ع) هستم؟

اگر من .....

فکر کنید در کنار عزاداری و سینه زنی و پوشیدن لباس مشکی و ... در محرم، چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید تا یار و مورد رضایت امام حسین (ع) باشید.

در مسابقه ما شرکت کنید و کارهایی را که در مسیر یاری امام حسین (ع) در این زمانه می دانید در شبکه اجتماعی تبیان و با هشتگ #در_راه_یاری_حسین_(ع) منتشر کنید.

** توضیحات تکمیلی:

- مطالب ارسالی کاربران در بخش شبکه اجتماعی، باید همراه با برچسب « #در_راه_یاری_حسین_(ع) » (دقیقا به همین صورت و بدون کاراکترهای اضافی) منتشر شود. داوری مطالب فقط با کمک برچسب فوق صورت خواهد گرفت و مطالبی که شامل این برچسب نباشند، در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

- تمام کاربران عضو شبکه اجتماعی تبیان می توانند در این مسابقه شرکت کنند. اگر تاکنون عضو شبکه اجتماعی تبیان نبوده اید، از اینجا به جمع کاربران ما بپیوندید. راهنمای عضویت در سایت تبیان نیز از اینجا قابل مطالعه است. آخرین نسخه اپلیکیشن اندروید شبکه اجتماعی تبیان را هم می توانید از اینجا دریافت نمایید.

- لازم به ذکر است که شرکت کنندگان مسابقه در صورت منتخب شدن، باید جهت دریافت جوایز، عضویت خود را تأیید نهایی کنند.

کارهایی را که در مسیر یاری امام حسین (ع) در این زمانه می دانید،

در شبکه اجتماعی تبیان

و با برچسب (هشتگ) #در_راه_یاری_حسین_(ع) منتشر کنید.

** زمان شرکت در مسابقه:

زمان شرکت در این مسابقه، از ابتدای ماه محرم تا اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.

** جوایز مسابقه:

به منتخبین مسابقه، جوایر نفیسی اهدا خواهد شد.

** زمان اعلام برندگان مسابقه:

منتخبین مسابقه پس از پایان ماه صفر معرفی خواهند شد.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی، می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات همین مطلب درج نمایید.
باشگاه کاربران تبیان