تبیان، دستیار زندگی

۳ مدال برنز کشتی‌ سنتی ایران در روز نخست بازیهای ترکمنستان

در آغاز رقابت های کشتی سنتی سه کشتی‌گیر ترکمن گورش ایرانی به نیمه نهایی راه یافتند که با باخت در این مرحله به مدال برنز رسیدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بازیهای ترکمنستان
به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا از امروز (شنبه) به میزبانی ترکمنستان آغاز شده است و نمایندگان کشتی سنتی ایران در بخش مردان و زنان به مصاف حریفان رفتند. در نخستین روز از رقابت های کشتی سنتی، سه ترکمن گورش کار مرد ایرانی به نیمه نهایی رسیدند اما با باخت در این مرحله به مدال برنز رسیدند و ۴ نماینده دیگر ایران نیز با شکست در دور نخست حذف شدند.

نتایج نمایندگان ایران در بخش مردان:

قاسم نوروزی در وزن ۵۷- کیلوگرم در همان دور نخست مقابل قربان‌اف از تاجیکستان شکست خورد و حذف شد.
اسماعیل امیری در وزن منهای ۶۸ در یک چهارم نهائی حریف ازبک خود را ۲ بر صفر شکست داد اما در دیدار نیمه نهایی مقابل دردیف از ترکمنستان تن به شکست داد و به مدال برنز رسید.
ناصر قربان‌پور در وزن ۶۲- کیلوگرم در نخستین مبارزه خود مقابل اوماتوف از ازبکستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
حبیب الله ترابی در وزن منفی ۸۲ کیلوگرم ابتدا سلطان‌اف تاجیکستانی را شکست داد اما در نیمه نهایی با قبول شکست مقابل نوریف از ترکمنستان به مدال برنز رسید.
قاسم دزی نیز در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم ابتدا روزیف از ازبکستان را شکست داد اما در نیمه نهایی با قبول شکست برابر ممدوف از ترکمنستان به مدال برنز رسید.
در وزن ۹۰- کیلوگرم داود عوض‌زاده در نخستین مبارزه مقابل بردیف از ازبکستان تن به شکست داد و حذف شد
عبدالواحد محمدی نیز در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم در نخستین مبارزه مقابل اورازالیف از ترکمنستان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نتایج نمایندگان ایران در بخش زنان:

۵۲ کیلوگرم: لیلا سیاهوشی با شاهزاده از ازبکستان مبارزه و نتیجه را واگذار کرد.
۵۸-کیلوگرم: زهرا محمودی مقابل دادابوا نماینده ازبکستان شکست خورد.
۶۳-کیلوگرم: لیلا سالاروند مقابل حریف ترکمنی شکست خورد. او در مبارزه دوم مقابل هالیوا دیگر نماینده ترکمنستان باخت و در مسابقه سوم مقابل جوراکوزیوا از ازبکستان مغلوب شد. در وزن -۶۳ کیلوگرم به دلیل وجود پنج ورزشکار کشتی ها به صورت دوره ای برگزار شد.
۷۰-کیلوگرم: زهرا ماجدی ازاکوان نمیانده ترکمنستان باخت.
۷۰+کیلوگرم: سعیده رحیمی مکقابل نماینده اتگون از مغولستان باخت.
منبع: ایسنا