وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

خط قرمز مخالفان سوری برای ارتش سوریه در دیرالزور

نیروهای "سوریه دموکراتیک" اعلام کردند که خط قرمزی را برای نیروهای نظام در دیرالزور ترسیم کرده و به این نیروها اجازه عبور از رود فرات را نخواهند داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ارتش سوریه
به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، احمد ابوخوله، رئیس شورای نظامی دیرالزور گفت: شورای نظامی هرگز به نیروهای دولتی سوریه اجازه عبور از رود فرات برای سیطره بر شرق سوریه را نخواهد داد.

وی گفت: یک اداره شهری برای اداره مناطق تحت سیطره در استان دیرالزور تشکیل خواهد شد. این مخالف سوری مدعی شد، دولت سوریه نظامی است که شایستگی رهبری و اداره مردم را ندارد.

ابوخوله به نیروهای نظام درباره حمله به نیروهای "سوریه دموکراتیک" که در حال پیشروی در این مناطق هستند، هشدار داد و ادعا کرد: اخیرا این مساله عملا رخ داده است. اکنون بین ما و کرانه شرقی تنها سه کیلومتر باقی مانده است. بعد از رسیدن نیروهای ما به این منطقه هرگونه حمله‌ای به سمت این منطقه به منزله هدف قرار دادن شورای نظامی دیرالزور است.

وی افزود: ما به نظام و روسیه هشدار دادیم که در حال آمدن به سمت کرانه رود فرات هستیم و آن‌ها می‌بینند ما در حال پیشروی هستیم. ما به نیروهای نظام و هم‌پیمانانشان اجازه نمی‌دهیم از رود عبور کنند. هر روستایی که از توابع کرانه شرقی رود فرات باشد تا مرزهای عراق و سوریه هدف نیروهای ماست. ما امیدواریم هرچه سریع‌تر کرانه شرقی به طور کامل آزاد شود.

به رغم اینکه شهر دیرالزور هدف نیروهای "سوریه دموکراتیک" نیست اما ابوخوله بعید ندانست که هدف بعدی‌شان باشد. این اظهارات بعد از آن ایراد شد که ارتش سوریه اخیرا توانست محاصره شهر دیرالزور را بشکند.
منبع: ایسنا
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین