هشدار بنگلادش به میانمار در پی نقض حاکمیتش

دولت بنگلادش، میانمار را به نقض مکرر حریم هوایی خود متهم کرده و به این کشور هشدار داد، هرگونه اقدام تحریک آمیز بیشتر ممکن است تبعاتی غیرضروری برای آن به همراه داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
میانمار
به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، این اتهام‌زنی دولت بنگلادش می‌تواند موجب بدتر شدن هر چه بیشتر روابط سرد بین دو کشور شود. بنگلادش اعلام کرد: پهپادها و هلی‌کوپترهای میانمار در تاریخ‌های ۱۰، ۱۲ و ۱۴ سپتامبر سه بار حریم هوایی این کشور را نقض کرده‌اند و در همین راستا یک مقام ارشد سفارت میانمار را در شهر داکا احضار کردیم.

وزارت خارجه بنگلادش در بیانیه‌ای گفت: بنگلادش نگرانی عمیق خود را نسبت به تکرار چنین اقدامات تحریک آمیزی ابراز کرده و از میانمار می‌خواهد تدابیر فوری را برای تضمین اینکه چنین اقداماتی در نقض حاکمیتش مجددا اتفاق نیفتد، اتخاذ کند. در این بیانیه تصریح شد: این اقدامات تحریک آمیز ممکن است منجر به تبعات غیرضروری شود.

یک سخنگوی دولت میانمار گفت: اطلاعاتی درباره حوادثی که بنگلادش از آنها شکایت کرده ندارد اما میانمار این اتهام‌زنی‌ها را رد کرد.زاو هتای، سخنگوی دولت میانمار به رویترز گفت: میانمار هر گونه اطلاعاتی که بنگلادش ارائه دهد، بررسی خواهد کرد.وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو کشور با بحران آوارگان روبه‌رو هستند. ما باید با تفاهمی خوب با یکدیگر همکاری کنیم.
منبع: ایسنا