وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آیت الله العظمی سبحانی:

با منابر علمی و اخلاقی می توان نظام را به پا داشت

اگر منابر، علمی و اخلاقی باشد نظام را به پا می‌دارد و اگر با هیاهو تمام کنیم،تنها در مسجد اثر دارد و در بیرون اثر نخواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
با منابر علمی و اخلاقی می توان نظام را به پا داشت
حضرت آیت‌ الله سبحانی امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: پیامبر اکرم(ص) نهال اسلام را کاشت و خودش آن را باغبانی و حراست کرد؛ اما پس از ایشان اموی‌ها هرگز راضی نبودند این درخت به بار بنشیند؛ بنابراین اسلام را تحریف کردند.
ایشان ابراز داشتند: امام حسین(ع) نیز احساس کرد در آن زمان، دوران امر به معروف لسانی نیست، بنابراین این نظام را معرفی و حرکت در امت اسلامی ایجاد کردند تا به ثمر برسد.
معظم له با بیان اینکه امام خمینی(ره) در سخنی فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر است، خاطرنشان ساختند: نهضت حسین بن علی(ع) مکتب است و در طول زمان این مکتب بهانه بوده که افراد بتوانند حقوق خود را از افراد ناحق بگیرند.
این مرجع تقلید تصریح کردند: اگر طلاب عازم شهرهای دیگر هستند باید در نظر داشته باشند منابر باید علمی، اخلاقی و تحولی باشد و پای منبر یک نوع احساس ایمان و اخلاق کنند و تحول داشته باشند.
حضرت آیت ‌الله سبحانی بیان کردند: باید برای منابر اهل مطالعه بود و تاریخ، آیه و نقد آن مطالعه شود؛ اگر منابر علمی و اخلاقی باشد، نظام را به پا می‌دارد و اگر با هیاهو تمام کنیم تنها در مسجد اثر دارد و در بیرون اثر نخواهد داشت.
ایشان در پایان اظهار داشتند: باید برای منبر سازنده مطالعه مناسبی از مقتل و تاریخ انجام شود.
منبع: خبرگزاری رسمی حوزه
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین