تبیان، دستیار زندگی
رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تاثیر فضای کالبدی آموزش در موضوع مهم یاددهی و یادگیری افراد بر کسی پوشیده نیست...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فضای آموزشی، معلم دوم دانش آموزان است

رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: تاثیر فضای کالبدی آموزش در موضوع مهم یاددهی و یادگیری افراد بر کسی پوشیده نیست.

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

فضای آموزشی، معلم دوم دانش آموزان است

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان سیستان و بلوچستان، محمدتقی نظرپور در جلسه شورای آموزش و پرو رش که در محل اردوگاه فاطمه الزهرا (س) برگزار گردید اظهار داشت: به دنبال این هستیم که فضاهایی با استاندارد روز، آرامش دهنده و پرورش دهنده خلاقیت دانش آموزان ایجاد نماییم.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: در تحقیقات و پژوهش های مختلفی که صورت گرفته، فضای متنوع، خلاق و زیبا تاثیر بسزایی در جریان یادگیری و بروز استعدادهای نهفته دانش آموزان دارد.

وی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته مسئولین استان در راستای توسعه فضاهای آموزشی از نقش بی بدیل خیرین مدرسه ساز و مشارکت جدی و همه جانبه آنان در امور مختلف ستایش نمود.

نظرپور خواستار عزم ملی برای ساختن مدارسی ایمن، مقاوم و بانشاط در سراسر کشور شد و افزود: آموزش و پرورش متحول فضاهایی متحول و مناسب نیاز دارد.

وی از تخصیص اعتبار وزارتی برابر اعتبارات استانی به منظور توسعه فضاهای استاندارد و با نشاط در سیستان و بلوچستان خبر داد.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس کشور توسعه شاخص های آموزشی و تربیتی و فضاهای آموزشی در شهرستان ها و مناطق مختلف را مورد تاکید قرار داد.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش