تبیان، دستیار زندگی

رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد

پذیرش 2000 «کودک‌ کار» در بهار امسال

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان آنکه براساس آمارهای غیررسمی 400 هزار نفر در کشور بازمانده از تحصیل هستند، در خصوص کمپین ملی «قلب مهربان» گفت: در این کمپین اولویت تهیه لوازم و وسایل مورد نیاز برای دانش آموزان استان‌های محروم است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ب
کودکان کار
ه گزارش تبیان به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در مراسم رونمایی از کمپین ملی «قلب مهربان؛ طرح تهیه لوازم‌التحریر و پوشاک مدرسه برای کودکان کم‌برخوردار»، گفت: در هر کشور و جامعه‌ای عدم برخورداری از فرصت‌های برابر می‌تواند در ابعاد مختلفی شکل بگیرد.سازمان بهزیستی کشور به عنوان متولی حمایتی و تخصصی افراد نیازمند و آسیب‌پذیر در ایران حدود 25 هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست را تحت پوشش دارد که اغلب نیازمند یاری مردم برای تهیه لوازم‌التحریر و پوشاک مدرسه‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: با توجه به اینکه همه کودکان ایران زمین باید از تمکن لازم برای ادامه تحصیل برخوردار باشند، کمپین ملی «قلب مهربانی» با شعار مهربانی ساده است، برای تهیه لوازم‌التحریر و پوشاک مدرسه برای کودکان کم‌برخوردار تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال جاری از تعداد 2 هزار کودک خیابانی پذیرش شده 327 نفر بازمانده از تحصیل بودند، تصریح کرد: کمپین ملی «قلب مهربان» می‌تواند پیونددهنده خیر جمعی و بهزیستی باشد؛ چراکه حس نوع‌دوستی و علاقه ایرانیان به کمک‌رسانی و امداد شرایطی را ایجاد می‌کند که فضایی ایجاد شود تا کمک‌های مردمی هدفمند و نظام‌مند به دست نیازمندان برسد.

بندپی با بیان اینکه براساس آمار غیررسمی 400 هزار نفر در کشور بازمانده از تحصیل هستند، ادامه داد:  در کمپین ملی «قلب مهربانی» اولویت با استان‌های محروم است؛ اجتماعی کردن، کمک گرفتن‌ از ظرفیت‌های خوب، پیشگیری، ارائه خدمات تخصصی در رویکردی اجتماع‌محورانه اقداماتی است که ما در بهزیستی دنبال می‌کنیم.

وی در پایان به روش‌های مشارکت خیرین در قالب کمپین ملی «قلب مهربانی» اشاره کرد و یادآور شد: خیرین با شماره‌گیری کد #300*733* و یا شماره پیامکی 3000012323 و یا از طریق سایت www.ghalbemehraban.ir و همچنین ربات نسیم مهربانی @nasimmehrabanibot نسبت به عضویت خود اقدام کنند.

منبع: ایسنا