تبیان، دستیار زندگی
ند همزمان با تشکیل بانک اطلاعات مقالات حوزوی، ارزیابی علمی مقالات با تشکیل 10 گروه علمی آغاز خواهد شد. مدیر دفتر نشریات دینی و حوزوی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم با اعلام این خبر گفت: تولید بانک اطلاعات مقالات علمی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشریات و مقالات حوزوی ارزیابی می شوند

همزمان با تشکیل بانک اطلاعات مقالات حوزوی، ارزیابی علمی مقالات با تشکیل 10 گروه علمی آغاز خواهد شد.

مدیر دفتر نشریات دینی و حوزوی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم با اعلام این خبر گفت: تولید بانک اطلاعات مقالات علمی منتشر شده در نشریات دینی و حوزوی از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در این دفتر در حال اجراست. این بانک حاوی لیست مقالات منتشر شده از سال جاری به سال های قبل بوده و تاکنون اطلاعات مقاله شناسی 2500 مقاله علمی منتشر شده در نشریات حوزوی در این دفتر گردآوری شده و پیش بینی می شود در سال آینده  اطلاعات 15 هزار مقاله جدید نیز تولید شود.

حجت الاسلام میلانی افزود: در سال آینده همزمان با تکمیل بیشتر بانک مقالات، ارزیابی مقالات براساس موضوعات و ریز موضوعات تدوین شده در 10 گروه تخصصی متشکل از 3 نفر از کارشناسان علمی آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به انتشار نزدیک به 90 نشریه تخصصی حوزوی در سراسر کشور افزود: استانداردسازی شیوه نگارش و ارزیابی مقالات علمی حوزوی نیز در دستور کار این واحد قرار گرفته است. تدوین این استانداردها بخشی از برنامه استانداردسازی نشریات حوزوی است که در آن استاندارد موجود در شاخه های مختلف مرتبط با یک نشریه علمی تدوین خواهد شد.