تبیان، دستیار زندگی

جزئیات ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در مناطق یک و ١٢

پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزییات ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در مناطق یک و ۱۲ شهر تهران را اعلام کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین
به‌ گزارش تبیان به نقل از ‌ایسنا، براین اساس ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در معابر مناطق یک و دوازده در راستای طرح ارتقای کیفیت زندگی و انضباط شهری و به دلیل وضعیت خاص معابر شهری و بر اساس مصوبه جلسه سی و نهم شورای ترافیک شهر تهران به عنوان مرجعی قانونی در تصمیم گیری برای حوزه ترافیک تهران به تصویب رسیده است.

این ممنوعیت در منطقه یک شهر تهران صرفاً مربوط به وسایل نقلیه سنگین باربری شامل کامیون با ظرفیت بیش از ۱۰ تن و تریلی است و تردد کامیون با ظرفیت کمتر از 10 تن و کامیونت و وانت بار برای حمل کالا و مصالح ساختمانی ممنوعیتی ندارد.

ممنوعیت تردد در منطقه ۱۲ نیز صرفاً شامل کامیون و تریلی بوده و مشمول کامیونت تا سقف شش تن و وانت بارها نمی‌شود. در صورت نیاز ضروری به تردد کامیون و تریلی در این دو منطقه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به شهرداری مناطق مربوطه (حمل و نقل ترافیک شهرداری) نسبت به اخذ مجوز تردد موقت اقدام کنند.

ممنوعیت تردد کامیون و تریلی در منطقه یک شامل محدوده های بزرگراه امام علی به سمت غرب، بزرگراه صدر به سمت شمال حد فاصله بزرگراه امام علی تا بزرگراه مدرس، بزرگراه مدرس به سمت شمال حد فاصل بزرگراه صدر تا پل و پارک وی و بزرگراه چمران به سمت شمال حد فاصل پارک وی تا یادگار امام است.
ممنوعیت تردد کامیون و تریلی در منطقه ۱۲ نیز از شمال به خیابان انقلاب حدفاصل چهار راه کالج تا میدان امام حسین، از شرق خیابان ۱۷ شهریور از میدان امام حسین تا خیابان مولوی، از جنوب خیابان مولوی حد فاصل ۱۷ شهریور تا خیابان وحدت اسلامی و از غرب خیابان‌های حافظ و وحدت اسلامی حدفاصل چهارراه کالج تا تقاطع مولوی است.
منبع: ایسنا