تبیان، دستیار زندگی
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گفت: بر اساس آمارهای اولیه تاکنون ۳۵ میلیارد و ۲۶۶میلیون و ۲۴۷ هزار تومان نذورات نقدی و غیر نقدی با هدف کمک به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اهداء شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اولویت‌های کمیته امداد برای توزیع ۳۵ میلیارد تومان نذورات قربانی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: بر اساس آمارهای اولیه تاکنون ۳۵ میلیارد و ۲۶۶میلیون و ۲۴۷ هزار تومان نذورات نقدی و غیر نقدی با هدف کمک به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اهداء شده است.

بخش سیاست تبیان

کمیته امداد

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ علی محمد ذوالفقاری، درباره ارزش نذورات قربانی نقدی و غیر نقدی اهدایی نیکوکاران گفت: مبلغ نذورات نقدی جمع‌آوری شده بیش از دو میلیارد و ۲۴۶میلیون تومان، حجم نذورات غیر نقدی ۱۵میلیارد ۵۹۵میلیون تومان، اهدای نذر از طریق مراکز نیکوکاری پنج میلیارد و ۳۷۹میلیون تومان و کمک‌های مستقیم نیز ۱۲میلیارد تومان بود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اعلام اینکه این رقم مربوط به آمار اولیه است افزود: با توجه به اینکه کمک‌های نقدی خیران و حاجیان در چند روز آینده ادامه دارد قطعاً این رقم افزایش خواهد یافت.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: بر اساس نیازسنجی‌های انجام شده، نذورات نقدی و غیر نقدی عید قربان با اولویت سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، فرزندان محسنین و خانوارهای دارای بیمار صعب العلاج توزیع شد. وی با اشاره به اینکه سال گذشته مردم خیر سراسر کشور در عید قربان بیش از ۲۹ میلیارد تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک کردند گفت: کمک‌های مردمی و نذورات عید قربان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۳ درصد رشد داشته است.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه حجم کمک‌های مردمی در قالب نذورات نقدی و غیر نقدی در برخی استان‌های کشور نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است افزود: این کمک‌ها در استان‌های البرز حدود چهار برابر ، همدان حدود سه برابر و خوزستان دو برابر نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد یافته است .

ذوالفقاری با اشاره به اینکه حجم کمک‌های مردمی در قالب نذورات نقدی و غیر نقدی در برخی استان‌های کشور نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است افزود: این کمک‌ها در استان‌های البرز حدود چهار برابر ، همدان حدود  سه برابر و خوزستان  دو برابر نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رشد یافته است . وی همچنین درباره رتبه‌بندی استان‌های سراسر کشور در زمینه حجم مشارکت مردم در پرداخت نذورات قربانی گفت: سه استان‌ فارس با چهار میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان ،گلستان با چهار میلیارد و ۱۷۹میلیون تومان و سیستان و بلوچستان با سه میلیارد و ۱۵۴ میلیون تومان به ترتیب بیشترین اهدای نذورات قربانی را به خود اختصاص دادند.

معاون توسعه مشارکت‌ها مردمی کمیته امداد به نذورات قربانی خاص برخی خیران اشاره کرد و افزود: در روز عید قربان امسال یک خیر دامغانی با ذبح هزار راس گوسفند و اهدا آن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تعداد خانوارهای زیادی را از این نعمت متنعم کرد.

ذوالفقاری همچنین از آمادگی کمیته امداد برای دریافت نذورات قربانی مردم سراسر کشور در طول سال خبر داد و گفت: خیران می توانند در طول سال نذر خود را با استفاده از شیوه‌های پرداخت مختلف از جمله شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* ، واریز به شماره حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی، اپلیکیشن سکه و یا مراجعه به سایت emdad.ir به کمیته امداد پرداخت کنند.

منبع: ایسنا