تبیان، دستیار زندگی
گروهی 9 نفره متشکل از روسای ادارات و دیپلمات های ارشد وزارت خارجه بوسنی هرزگوین برای گذراندن دوره آموزشی آشنایی با جمهوری اسلامی ایران و تحولات خاورمیانه عازم تهران شدند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیپلماتهای ارشد بوسنیایی برای آموزش دیپلماتیک عازم تهران شدند

گروهی 9 نفره متشکل از روسای ادارات و دیپلمات‌های ارشد وزارت خارجه بوسنی هرزگوین برای گذراندن دوره آموزشی آشنایی با جمهوری اسلامی ایران و تحولات خاورمیانه عازم تهران شدند.

بخش سیاست تبیان

آموزش دیپلماتیک

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، این گروه دیپلمات قبل از عزیمت به تهران با محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو دیدار و از این ابتکار سفارت و وزارت خارجه ایران تشکر کردند. در این دیدار میحایلو سوژنتوویچ رئیس اداره آموزش‌های دیپلماتیک وزارت خارجه بوسنی اظهار امیدواری نمود این سفر بتواند موجبات ارتقاء شناخت دیپلمات‌های بوسنیایی نسبت به واقعیات جمهوری اسلامی ایران و تحولات منطقه مهم و استراتژیک خاورمیانه را فراهم کند.

لیوبوگرکاویچ رئیس اداره آسیا و آفریقای وزارت خارجه بوسنی نیز با اشاره به اینکه قبلا دو سفر به ایران داشته است تصریح نمود که تاثیرگذاری سیاسی و جاذبه‌های تمدنی ایران باعث شد برای حضور در این دوره مشتاق شود.

نبوشیارگویه رئیس اداره روابط عمومی وزارت خارجه بوسنی نیز علاقه به افزایش شناخت نسبت به فرهنگ‌ و سیاست در ایران را انگیزه حضورش در این دوره ذکر کرد. در این دیدار که در محل سفارت ایران در سارایوو برگزارشد محمود حیدری سفیر کشورمان ضمن ارائه اطلاعات مربوط به مباحث آموزشی ، بازدیدها و برنامه‌ های تدارک دیده شده برای این دوره دیپلماتیک، ابراز امیدواری کرد که اجرای موفق این دوره صفحه زرینی به کتاب ارزشمند مناسبات دو کشور بیفزاید.

میزبانی و برنامه ریزی این دوره هشت روزه را معاونت آموزشی مرکز آموزش و پژوهش وزارت خارجه عهده دار است و دیپلماتهای بوسنیایی علاوه بر جلسات آموزشی و نشستهای سیاسی، از برخی مراکز فرهنگی و جاذبه های تاریخی و گردشگری تهران و اصفهان نیز بازدید خواهند کرد.


منبع: ایسنا