تبیان، دستیار زندگی
پس از مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی آمبودزمانی و حقوق بشری، قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با رئیس آمبودزمان جمهوری قرقیزستان، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امضای یادداشت تفاهم همکاری میان سازمان بازرسی ایران و آمبودزمان قرقیزستان

پس از مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی آمبودزمانی و حقوق بشری، قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با رئیس آمبودزمان جمهوری قرقیزستان، یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

بخش حقوق تبیان

امضای یادداشت تفاهم همکاری

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا؛ ایران و قرقیزستان در نهادهای منطقه‌ای آمبودزمان آسیایی و مؤسسه آمبودزمان بین‌المللی و مرکز همکاری منطقه‌ای دستگاه‌های مبارزه با فساد و نهادهای آمبودزمانی کشورهای عضو اکو همکاری‌های مشترک داشته‌اند. با توجه به تجربه مشترک مذکور و ظرفیت سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران و آمبودزمان کشور قرقیزستان، این تفاهم‌نامه همکاری برای ارتقاء سطح کیفی امور نظارت و بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی در دستگاه‌های اجرایی دو کشور به امضاء طرفین رسید.

همکاری‌های دوجانبه در زمینه فعالیت‌های آمبودزمانی و رسیدگی به شکایات مردمی، تبادل تجارب و اطلاعات در حوزه فعالیت‌های آمبودزمانی از جمله اطلاعات مربوط به قوانین و مقررات و تصمیمات مهمی که از سوی مراجع و نهادهای اجرایی در ایران و قرقیزستان اتخاذ می‌شود، اعزام هیات‌ها و کارشناسان دو کشور برای به اشتراک گذاشتن تجارب در حوزه‌های کاری فعالیت‌های آمبودزمانی و دعوت از یکدیگر برای شرکت در مجامع، هم اندیشی‌های آموزشی، نشست‌ها و اجلاس‌های بین‌المللی است.

گفتنی است در اجلاس بین‌المللی قرقیزستان که از ١٥ تا ١٧ شهریور از سوی آمبودزمان این کشور و با همکاری دفتر برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) و سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در قرقیزستان برگزار شد، نمایندگان آمبودزمان‌های منطقه اورآسیا و رؤسای نظارت و بازرسی و نهادهای آمبودزمانی اتریش، فدراسیون روسیه، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری ترکیه، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری‌های مولداوی، لاتویا، لتونی، مغولستان، تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان و ازبکستان و نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و دبیر کل موسسه آمبودزمان بین‌المللی (IOI) حضور داشتند. این اجلاس با صدور قطعنامه‌ای روز گذشته در منطقه ایسیک‌کول به کار خود پایان داد.


منبع: ایسنا