تبیان، دستیار زندگی
«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد، آمریکا باید سیاست تغییر نظام خود در سوریه را به دلیل شکست های گوناگون کنار بگذارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نعیم قاسم: آمریکا سیاست براندازی در سوریه را کنار بگذارد

«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد، آمریکا باید سیاست تغییر نظام خود در سوریه را به دلیل شکست‌های گوناگون کنار بگذارد.

بخش سیاست تبیان

نعیم قاسم

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس؛ معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه «راشاتودی» تصریح کرد، جهادگرایانی که آمریکایی‌ها ظاهرا امیدوار بودند نقش نائبانشان را در سوریه ایفا کنند، حالا به یک تهدید بزرگ تبدیل شده‌اند.

بر اساس این گزارش، مصاحبه اختصاصی «عیسی علی» مجری راشاتودی با این مقام عالیرتبه حزب‌الله در مکانی نامشخص در لبنان انجام شده است.

شیخ نعیم قاسم به راشاتودی گفت که معتقد است «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا پس از تلاش‌های مکرر قبلی برای براندازی دولت سوریه که با شکست مواجه شد، حالا یک رویکرد کمتر تقابلی را در قبال سوریه در پیش گرفته است.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد: «زمانیکه سیاست آنها (آمریکایی‌ها) در استفاده از گزینه نظامی و یا گزینه معارضان و حتی استفاده از گزینه همکاری با کشورهای عربی منطقه که خواستار براندازی دولت سوریه به نفع اسرائیل بودند، شکست خورد، واشنگتن در قبال «(بشار) اسد»، سیاست غیرتقابلی جدیدی را در پیش گرفت چرا که دیگر توان انجام کاری بیش از این را نداشت و البته می‌دانست که [داعش] بیش از اینکه علیه مردم سوریه اقدام کند، تهدیدی برای خودشان شده است».


منبع: خبرگزاری فارس