تبیان، دستیار زندگی
در جلسه امروز سازمان لیگ برتر بسکتبال نحوه برگزاری فصل آینده و تیم های حاضر مشخص شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نحوه برگزاری لیگ برتر بسکتبال مشخص شد

در جلسه امروز سازمان لیگ برتر بسکتبال نحوه برگزاری فصل آینده و تیم‌های حاضر مشخص شد.

بخش ورزش تبیان

بسکتبال

به‌ گزارش تبیان به نقل از ‌ایسنا، جلسه امروز با حضور نماینده‌های هشت باشگاه پتروشیمی، نفت آبادان، دانشگاه آزاد، شهرداری گرگان، نیروی زمینی، یس آل گرگان، پدافند رعد دزفول و مهرام تهران برگزار شد که در این جلسه نحوه برگزاری مسابقات برای فصل آینده نیز تعیین شد.

طبق برنامه اعلام شده تیم‌ها در مرحله نخست به صورت رفت و برگشتی برابر هم قرار می‌گیرند. مرحله دوم همانند سال گذشته گروهی خواهد بود با این تفاوت که چهار تیم اول در یک گروه و چهار تیم دوم در گروه دیگری رقابت می‌کنند. در مرحله پلی‌آف تیم اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم و چهارم با پنجم رقابت خواهند کرد.

تیم ها تا قبل از مرحله نیمه‌نهایی امکان تغییر در بازیکنان خود دارند و همچنین هیچ تیمی به لیگ اضافه نخواهد شد مگر اینکه تیمی انصراف بدهد و یک باشگاه دیگر جایگزین شود.

همچنین جلسه لیگ ملی نیز برگزار شد که هشت تیم برای این لیگ اعلام آمادگی کردند. تیم های هیئت بسکتبال کردستان، مانیزان کرمانشاه، بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، ساحل نشینان هیئت بوشهر، هیئت آذربایجان غربی، شهید حججی (فسا)، هیئت بسکتبال خراسان رضوی و نماینده اهواز در جلسه لیگ ملی شرکت کردند.

‌اسپانسر اهواز هنوز مشخص نیست و فدراسیون اعلام کرده که تیم‌های بوشهر و مشهد هم ورودیه خود را باید قبل از شروع لیگ پرداخت کنند تا بتوانند وارد مسابقات شوند. طبق اعلام فدراسیون قرار است دو تیم از لیگ ملی و دو تیم از لیگ زیر 23 به لیگ برتر صعود کنند.


منبع: ایسنا