وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نخست وزیر ژاپن امروز (چهارشنبه) گفت، اگر کره شمالی به برنامه و راه کنونی خود ادامه دهد، هیچ آینده روشنی نخواهد داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نخست وزیر ژاپن: کره‌شمالی هیچ آینده روشنی ندارد

نخست وزیر ژاپن امروز (چهارشنبه) گفت، اگر کره شمالی به برنامه و راه کنونی خود ادامه دهد، هیچ آینده روشنی نخواهد داشت.

بخش سیاست تبیان

شینزو آبه

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت که کره شمالی باید مسیر سیاسیت‌های خود را تغییر دهد. نخست وزیر ژاپن به خبرنگاران گفت که می‌خواهد درباره وضعیت کره شمالی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در جریان دیدار با این دو در روسیه گفتگو کند.

نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهوری روسیه قرار است درباره همکاری اقتصادی و معاهده صلح میان دو کشور با یکدیگر به گفت و گو بپردازند. مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌ جنوبی امروز به همتای روس خود گفت: اوضاع در شبه جزیره کره به دلیل اقدامات تحریک آمیز کره شمالی پیچیده شده است. این دو در حاشیه نشست اقتصادی در شهر ولادیوستوک در شرق روسیه دیدار کردند. این دیدار در بحبوحه افزایش نگرانی‌های بین‌المللی درباره آزمایش اتمی کره شمالی صورت گرفت.

رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی گفت: اوضاع می‌تواند غیرقابل پیش بینی باشد. اگر کره شمالی اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف نکند. کره شمالی اخیرا با انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود که زمین لرزه‌ای بزرگ را نیز به همراه داشت، باعث خشم دولت‌های منطقه‌ای و همچنین آمریکا شد و بار دیگر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد. این بار کشورهای جهان به دنبال اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه پیونگ یانگ هستند.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین