تبیان، دستیار زندگی
ود مدیر مدرسه علمیه کرج از مسوولان حوزه خواست تا برای اشتراک مجلات فرهنگی حوزوی و غیر حوزوی برای مدارس علمیه سراسر کشور برنامه ریزی جدی داشته باشند. به گزارش رسا حجت الاسلام سید مهدی موسوی، مدیر داخلی مدرسه علمیه امام صاد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حضور و غیاب طلاب به صورت رایانه ای کنترل می شود

مدیر مدرسه علمیه کرج از مسوولان حوزه خواست تا برای اشتراک مجلات فرهنگی حوزوی و غیر حوزوی برای مدارس علمیه سراسر کشور برنامه ریزی جدی داشته باشند.
به گزارش رسا حجت الاسلام سید مهدی موسوی، مدیر داخلی مدرسه علمیه امام صادق (ع) کرج به معرفی پیشینه و فعالیت های این مرکز علمی پرداخت و بیان داشت: مدرسه علمیه امام صادق (ع) کرج از سال 1365 بنیان گذاری شده است که هم اکنون بیش از سیصد طلبه در پایه های اول تا دهم به تحصیل علوم اسلامی اشتغال دارند.
وی درباره ظرفیت های سخت افزاری این مرکز علمی خاطر نشان کرد: این مدرسه علمیه با 33 استاد، بیست حجره و ظرفیت اسکان هشتاد طلبه و کتابخانه ای به ظرفیت پنج هزار جلد کتاب به پویندگان معارف دینی خدمات می دهد.
مدیر داخلی مدرسه علمیه امام صادق (ع) کرج مساحت این حوزه علمیه را بالغ بر 8500 مترمربع معرفی کرد و ادامه داد: از این فضا یک چهارم آن مسکونی است و بقیه به صورت فضای سبز است که پس از اجرای طرح نهایی این مدرسه علمیه فضای آموزشی و ساختمانی آن به شش هزار مترمربع خواهد رسید.
حجت الاسلام سید مهدی موسوی درباره اتوماسیون اداری این مرکز یادآور شد: از نظر اتوماسیون اداری و آموزشی به وسیله اینترانت به سیستم قم وصل هستیم و با صدور کارنامه و حضور و غیاب رایانه ای سطح آموزشی و پیشرفت طلاب را کنترل می کنیم.
وی برگزاری درس اخلاق را یکی از ویژگی های این مدرسه علمیه دانست و خاطر نشان کرد: هر هفته اساتیدی مانند حجت الاسلام و المسلمین کازرونی، امام جمعه کرج و حجج اسلام توکل، فرح زاد و صدیقی با حضور در این مدرسه علمیه به بیان مسایل اخلاقی می پردازند.
وی اتصال به شبکه جهانی اینترنت را از برنامه های این مرکز علمی معرفی کرد و گفت: در سال های گذشته به صورت مقطعی برنامه آموزش رایانه نیز داشته ایم که با شکل گیری شبکه رایانه ای این برنامه با جدیت دنبال خواهد شد.
این مدیر حوزه علمیه کرج کنترل مباحثه های طلاب را از نظر کیفی و کمی در دستور کار سیستم آموزشی این مدرسه اعلام کرد و اظهار داشت: برگزاری دوره های حفظ قرآن، ارایه مشاوره به طلاب و برگزاری امتحان های شفاهی از دیگر برنامه های این مدرسه است.
مدیر مدرسه علمیه کرج ادامه داد: تأسیس یک صندوق قرض الحسنه با نام کوثر در این مرکز علمی کمکی در جهت رفع مشکلات مادی طلاب بوده که با استقبال طلبه ها هم روبرو شده است.
وی در پایان حضور کارشناسان سیاسی و فرهنگی را در مدارس علمیه موجب روز آمد شدن طلاب و فضای حوزه دانست و از مسوولان حوزه خواست تا مجلات فرهنگی حوزوی و غیر حوزوی را در یک برنامه ها منظم به مدارس علمیه سراسر کشور ارسال کنند.