وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه ها گفت: اولین پرواز برگشت حجاج به کشور فردا ۱۴ شهریورماه به فرودگاه اردبیل انجام می شود و پس از آن پروازهایی به فرودگاه بندرعباس و فرودگاه امام خمینی (ره) خواهیم داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

‌حجاج‌ از فردا به کشور بر‌می‌گردند

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها گفت: اولین پرواز برگشت حجاج به کشور فردا ۱۴ شهریورماه به فرودگاه اردبیل انجام می‌شود و پس از آن پروازهایی به فرودگاه بندرعباس و فرودگاه امام خمینی (ره) خواهیم داشت.
حجاج‌ از فردا به کشور بر‌می‌گردند

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری فارس، درباره پروازهای برگشت حج تمتع امسال اظهار داشت: اولین پرواز برگشت حجاج به کشور فردا 14 شهریورماه به فرودگاه اردبیل انجام می‌شود و حجاج استان اردبیل به وطن بر‌می‌گردند.

وی ادامه داد: فردا همچنین ادامه پروازهای برگشت حجاج به فرودگاه‌های بندرعباس و سپس امام خمینی (ره) خواهد بود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها اضافه کرد: از فردا تا بامداد 15 شهریورماه حدود 14 پرواز برگشت حجاج انجام می‌شود.

رضوی اظهار داشت: همه پروازهای فردا توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و پروازهای ایرلاین سعودی نیز از روز 15 شهریورماه خواهد بود.

وی بیان کرد: نظیر پروازهای رفت حج، پروازهای فرودگاه‌های تبریز، شهید هاشمی‌نژاد مشهد و ارومیه توسط ایرلاین سعودی و بقیه پروازها توسط ایران‌ایر انجام خواهد شد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به اینکه استقبال‌کنندگان از حجاج تلاش کنند در جمعیت‌های کوچک برای استقبال از حاجی خود به فرودگاه بیایند، گفت: استقبال‌کنندگان حتما قبل از حضور در فرودگاه، از به‌موقع بودن پروازهای حاجیان خود از طریق ارتباط با اطلاعات پرواز فرودگاه‌ها، مطلع شوند تا در فرودگاه سرگردان نمانند.

‌به گزارش فارس در پروازهایِ رفت حج امسال، ابتدا 3 پیش‌پرواز از تاریخ‌ 5 مردادماه 96 تا 8 مرداد انجام شد و دست‌‌اندرکاران حج به عربستان اعزام شدند.

‌پروازهای حجاج امسال از هشتم مردادماه 96 آغاز شد و تا ‌چهارم شهریورماه‌ ادامه داشت و در این مدتِ 28 روز، تعداد 86 هزار و 400 زائر در قالب 328 پرواز به خانه خدا اعزام شدند.

بر اساس این گزارش در عملیات اعزام حجاج 174 پرواز به مدینه و 154 پرواز به جده انجام شد،‌ سهم‌ایران‌ایر در اعزام حجاج 261 پرواز و سهم ایرلاین سعودی 67 پرواز بود.

‌در سال‌های قبل سهم دو ایرلاین سعودی و ایران‌ایر در جابه‌جایی زوار ایرانی هر کدام 50 درصد بود اما با عقب‌نشینی ایرلاین سعودی هما همه تلاش خود را کرده است که حجاج را با آرامش و در اسرع وقت جابه‌جا کند. 

‌اولین پرواز رفتِ حج از فرودگاه بندرعباس آغاز و آخرین پرواز رفتِ حج نیز از فرودگاه گرگان انجام شد.

‌در عملیات اعزام حجاج، امسال 20 فرودگاه پرواز داشتند که بیشترین پروازها در فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه گرگان انجام شد.

‌در فرودگاه بیرجند امسال برای اولین بار پروازهای حج انجام شد و فرودگاه گرگان نیز امسال نسبت به سال 1394، میزان 280 درصد افزایش ظرفیت اعزام حجاج را داشت، امسال 86 هزار و 240 زائر ایرانی عازم سرزمین وحی شدند.

‌پروازهای امسال حجاج از 3 فرودگاه تبریز، مشهد و اهواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام شد و ایران‌ایر مسئولیت انتقال حجاج از 17 فرودگاه دیگر را بر عهده داشت.

‌پرواز فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، اردبیل، ارومیه، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، همدان و یزد توسط ایران‌ایر انجام شد.

‌‌زائران استان‌های تهران، البرز، قزوین، سمنان، مرکزی، قم، لرستان و کاشان از فرودگاه امام خمینی (ره) اعزام شدند.

امسال 86 هزار و 240 زائر‌ ایرانی عازم سرزمین وحی شدند. حدود 68 هزار زائر ایرانی توسط پروازهای ایران‌ایر و حدود 18 هزار زائر توسط هواپیمایی سعودی عازم عربستان‌ شدند که سهم فرودگاه امام خمینی (ره ) حدود 25 هزار و 200 زائر ‌بود.

در عملیات حج امسال 10 هزار و 400 زائر از فرودگاه مشهد، 7هزار زائر از‌ گرگان، 6‌هزار و 400 زائر از اصفهان، 5 هزار نفر از فرودگاه اهواز‌، 3 هزار و 700 نفر از شیراز‌، 3500 زائر از ساری، 3400 نفر از همدان، 3240 نفر از تبریز، 2900 زائر از کرمان، 2700 نفر از ارومیه، 2400 نفر از یزد، 2100 زائر‌ از فرودگاه زاهدان، 1600 حاجی از فرودگاه بندر عباس‌، 1600 نفر از ‌فرودگاه بیرجند، 1300 نفر از کرمانشاه‌، 1100 نفر از زنجان، 1060 حاجی از ‌بوشهر، 810 زائر از رشت 810 نفر و 795 حاجی از فرودگاه اردبیل عازم بیت الله الحرام شدند.


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین