• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1396/06/16
  • تاريخ :

تهدید بهنوش،ذوق رهنما وگردش خورشید!

بازخوانی اتفاقات سینما و تلویزیون در روزهایی که سپری کردیم.

منیژه خسروی- بخش سینما و تلویزیون تبیان
بهنوش بختیاری

تهدید هفته/ توضیح بختیاری درباره آشتی با تتلو 

دوئل بهنوش بختیاری با امیرمقصودلو در اینستاگرام در جشن فارس پلاس به پایان رسید و این دو آشتی کردند. بختیاری این هفته پستی به اشتراک گذاشت و نوشت: روحم هم ازحضور امیر تتلو در مراسم خبرگزاری فارس خبر نداشت، به واسطه ححب وحیا رفتارمنفی بروز ندادم. فکر کردند تفکر من شبیه به تتلو شده. اهل سیاست و دنبال هیچ منفعت ومجوزی نیستم.» بعد هم فارس پلاس را تهدید کرد واقعیت ها را بگوید وگرنه خودش خواهد گفت. 

کشف هفته/ خورشید دور زمین می چرخد؟

شبنم قلی خانی که مهمان رضا رشیدپور بود در پاسخ به این سوال که زمین به دور خورشید می چرخد یا خورشید به دور زمین ، با تردید گفت :فکر کنم خورشید به دور زمین می چرخد. بعد از یک رفت و آمد کوتاه شبنم قلی خانی گفت که من یک لحظه تمرکزم را از دست دادم و این اشتباه را مرتکب شدم و گفتم که خورشید به دور زمین می چرخد. او باز هم دچار اشتباه شد و گفت وقتی زمین دور خورشید می چرخد شب و روز تغییر می کند که رضا رشیدپور با خنده گفت:خانم شما علم نجوم رو نابود کردید... 

توضیح هفته/ شرط ازدواج رهنما

بهاره رهنما این هفته با تی وی پلاس گفت و گو کرد و توضیح داد قرار نبوده عکسهای ازدواجش رسانه ای شود و خانواده همسر اولش ازدواجش را تبریک گفته اند. او که از ازدواج دومش راضی است توضیح داد تنها شرط همسرش، خواندن نماز اول وقت است.

پرحاشیه هفته/ هیاهوی شهرزاد

سریال شهرزاد این هفته چهارحاشیه داشت. وقتی تهیه کننده خبر داد فصل دو در 15 قسمت تمام می شود، خیلی ها معترض شدند و گفتند با گذشت 10 قسمت هنوز سریال جان نگرفته . بعضی ها هم گفتند قرار بوده فصل دو سی قسمتی باشد ولی دارید نیمه رهایش می کنید... قسمت یازدهم این هفته توزیع شد و در برخی کاورها محتوای قسمت قبل جانمایی شده بود. همین اعتراض مخاطبان را به دنبال داشت... سینا سرلک که شائبه اختلافش با محسن چاووشی قوت گرفته بود از شهرزاد جدا شد و البته دلخوری اش را عمومی کرد... علی نصیریان بازیگر نقش بزرگ آقا از فصل دوم سریال تعریف کرده و در عین حال گفته قصه آن مشکل دارد.

گیر بی مورد هفته/ منظور عادل چه بود؟

این هفته روند رو به رشد نود در سری جدید تداوم داشت و عادل فردوسی پور و همكاران بحثی جذاب درباره تیم ملی و حواشی لیگ یك راه انداختند. محسن مسلمان هافبك پرسپولیس مهمان ویژه نود بود و فردوسی پور با او درباره متن و حاشیه زندگی اش گفت و گو كرد. فردوسی پور عادت دارد مصاحبه ها را جنجالی كند كه البته این ویژگی یك امتیاز می تواند باشد؛ منتها ورود به ماجرای قلیان و پیام صادقیان مصداق گیر دادن بی مورد بود. احتمالا می دانید ماجرا چیست و خبر دارید سال ها است مسلمان در این باره توضیح داده و اعلام برائت كرده. حالا هم كه شرایط مطلوبی از نظر فنی دارد؛ پس چرا فردوسی پور با ایما و اشاره ماجرایی بیات را پیش كشید؟ اگر كسی نمی دانست داستان چیست فكر می كرد مسلمان معتاد به قلیان است و قصد ترك هم ندارد!  

ارجاع هفته/ شعار انتخاباتی سال 88 در «گسل»

در قسمت روز دوشنبه «گسل» به نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 88 كنایه زد. ماجرا از این قرار بود كه اعتبار(بیژن امكانیان) پیش معاون وزیر كه جایگزین او شده می رود. بحث بیماری پیش می آید و اعتبار به او می گوید:« خب دكتر برو دكتر». این شعار كنایی سال 88 از سوی هوادران یكی از نامزدها خطاب به نامزد دیگری استفاده می شد و معنایی اعتراضی داشت. 

تصمیم نسنجیده هفته/اعتراض با رمز قاسمخانی ها

مهراب قاسم خانی پستی به اشتراك گذاشت كه به آن ها خبر داده شده اسم او و پیمان از تیتراژ «گسل» بیرون آمده و تازه متوجه شده اند نام شان در تیتراژ بوده. پست قاسمخانی ظاهری طنز اما پركنایه داشت و در كانال های تلگرامی و چند سایت رسمی بازنشر داده شد. غالب كاربران هم تصمیم تلویزیون را زیر سوال بردند و این اتفاق را بهانه ای دیگر برای جمله به تلویزیون قرار دادند. علیرضا بذرافشان در تیتراژ «گسل» از برادران قاسم خانی تشکر کرده بود.

پذیرش هفته/ رامبد عذرخواهی کرد

 دانیال، بازیگر «خندوانه» برای تبلیغ اسپانسر برنامه از عنوان «پیردختر» استفاده کرد و از سوی برخی سایت ها «تمسخر دختران دم بخت» تعبیر شد. رامبد جوان خیلی زود پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و عذرخواهی کرد. 

نمی آیم هفته/ مجیدی در هند می ماند

مجید مجیدی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد فیلم دومش را نیز به زودی با عنوان «معدن طلا» در هند جلوی دوربین می‌برد.کارگردان نامزد اسکار گفت رابطه فوق‌العاده بین انسان و طبیعت و نیز محیط هند الهام بخش او شده تا فیلم بعدی‌اش را نیز در این کشور جلوی دوربین ببرد.قرار است فیلم جدید مجیدی یعنی «پشت ابرها» برای نخستین بار در شصت و یکمین جشنواره فیلم لندن اکران جهانی خود را تجربه کند. 

اما و اگر هفته/ نصف قیمت با کلی منت

سخنگوی شورای صنفی نمایش گفته بود مناسب روز ملی سینما، بلیت‌های تمام سینماهای کشور از 19 شهریور تا پایان هفته دفاع مقدس (7 مهر ماه) نیم بها می‌شود. بعضی سینمادارها گفتند زیر باز این تصمیم نمی روند و روز گذشته سخنگوی انجمن سینماداران اعلام کرد: طرح فروش نیم بهای بلیت سینماها برای یک هفته ارزیابی می‌شود و بعد در صورت فروش خوب، ادامه پیدا می‌کند.

دیالوگ های هفته

محمد رحمانیان/ایران/ 11 شهریور: برعکس مجلس ضربت زدن، آینه‌های روبه‌رو کاری بود که آقای بیضایی سخت اجازه اجرایش را به من داد، یکی به دلیل دلبستگی عمیق ایشان به این فیلمنامه و یکی هم حتما دنبال راهکار اجرایی بود. من در مورد راهکار اجرا با او مشورت نکردم اما به او قول دادم فیلمنامه را دقیقا تبدیل به نمایش کنم، بدون ذره‌ای کم‌وکاست، بدون حذف حتی یک شخصیت و یک دیالوگ. برای بیضایی نوشتم من به عنوان یکی از عاشقان این اثر شاید بتوانم تنها ۵ یا ۱۰درصد به این کار و خواسته‌ها و بن‌اندیشه شما نزدیک شوم و امیدوارم روزی خود شما این کار را به اجرا یا سینما درآورید.

حمید نعمت الله/برنامه 35 / 11 شهریور: محمد رضا گلزار وقتی «بوتیک» را بازی کرد هنوز ستاره نشده بود. جوان علاقه‌‌مند و با اطلاعات فنی کامل و مشتاق کار کردن بود که این نشانگر همکاری اش با قادری و تاثیر او بود. او انتخاب اولم بود که البته با مخالفت شایسته همراه بود و رادان را معرفی کرد که او قبول نکرد و سپس فروتن را پیشنهاد داد که او هم ابتدا رد کرد و پس از دو روز تماس گرفت که حاضر به بازی است و من هم به دروغ گفتم که با گلزار قرارداد بستیم چون دوست داشتم او بازی کند.

سام درخشانی/ بانی فیلم / 13 شهریور: نقش ارشیا در «گسل» نقش بسیار سختی بود. شغل جدی ای داشت، اما قرار بود تا حدودی خنگ باشد که تلفیق این دو با هم بدون اینکه کاریکاتوری شود، خیلی اتفاق سختی بود. باید این کاراکتر در شرایط مختلف رفتارهای مختلفی از خودش نشان می داد. مثلا در یک جاهایی باید کارش را جدی انجام می داد. چون در کار نمی توانست شوخی کند. اگر در شغلش آدم دست و پا چلفتی بود، سیستم محافظین زیر سوال می رفت. به همین دلیل اصلا نمی شد شوخی کرد. اما از آن طرف هم برای مادرش پسر خیلی لوسی است .

محسن امیریوسفی/ اعتماد/12 شهریور: در سینمای ایران هر دوره‌ای یك چیزی مد می‌شود. دوره‌ای بحث كارگردان‌سالاری داغ بود و دوره‌ای سینمای جشنواره‌ای و دوره‌ای هم بحث سوپراستارسازی بود و حالا در دوره‌ای به سر می‌بریم كه تماشاگر در سینما اهمیت پیدا كرده و این موضوع هم اتفاق بدی نیست اما متاسفانه باید بگویم كه سینمای ایران تنها سینمایی در جهان است كه به سینمای مستقلش نگاه حذفی دارد. می‌خواهم به آنهایی كه طرفدار تماشاگر بیشتر در سالن‌های سینما هستند و كعبه آمالی به نام هالیوود و بالیوود دارند، بگویم اتفاقا سینمای مستقل در دو كشور هند و امریكا به خوبی نفس می‌كشد و اوضاعش از ایران خیلی هم بهتر است.

میلاد کی مرام/برنامه من و شما/ 10 شهریور: وقتی ادعای روشنفکری داریم یعنی باید سعی کنیم که راحت حرف بزنیم و نظرمان را ارائه بدهیم و به نظر دیگران احترام بگذاریم. اما نکته ای که در این میان حائز اهمیت است این است که نظراتمان را باید با احترام به افراد بیان کنیم. به زعم من حامد بهداد به هرحال یکی از بهترین بازیگران سینماست و در برنامه شما نظر خودش را درباره آقای کیمیایی گفته و این حرف عقیده اوست که قابل احترام است و ممکن است خیلی ها با او مخالف باشند بنابراین این صحبت نه چیزی از ارزش های آقای کیمیایی کم می کند نه حامد بهداد.


UserName
x