سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست حجت الاسلام حسینی بوشهری گفت: انقلاب و نظام به همت روحانیت بوجود آمده و اگر روحانیت لحظه ای مراقبت و نظارت خود را از آن بر دارد آینده آن معلوم نخواهد بود.  حجت الاسلام حسینی بوشهری در دومین دوره تخصصی تربیت مدرس،...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیر حوزه علمیه قم: نظارت روحانیت رمز بقای انقلاب است

حجت الاسلام حسینی بوشهری گفت: انقلاب و نظام به همت روحانیت بوجود آمده و اگر روحانیت لحظه ای مراقبت و نظارت خود را از آن بر دارد آینده آن معلوم نخواهد بود.

 حجت الاسلام حسینی بوشهری در دومین دوره تخصصی تربیت مدرس، با بهره گیری از روایات اسلامی اظهار داشت: از ویژگیهای مومن، آموختن علوم دینی و آراستگی اخلاقی است، علم بدون بردباری در برابر ناملایمات اثرات مثبتی در برنخواهد داشت و درجات اندیشمندان دینی، براساس درجات معرفت آنها به حقایق دینی است.

مدیر حوزه علمیه قم، با اشاره به رسالت بزرگ رشته های تخصصی در تبیین معارف دینی بر لزوم اهتمام به تاسیس و گسترش آنها تاکید کرد و یادآور شد: بخش عظیمی از سرمایه های حوزه هم اینک در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به انجام رسالت خود می پردازند، زیرا انقلاب و نظام به همت روحانیت به وجود آمده و اگر روحانیت لحظه ای مراقبت و نظارت خود را از آن بردارد آینده آن معلوم نخواهد بود.

حجت الاسلام حسینی بوشهری، از تدوین طرح جامع برای ایجاد بستری مناسب برای تدریس دانش آموختگان حوزه خبر داده و افزود: تاسیس مرکز تخصصی تربیت مدرس و گسترش و بهینه سازی فضاهای آموزشی، برای پرورش استعدادهای کارآمد، موردتوجه مرکز مدیریت حوزه علمیه قم است.

وی در پایان نسبت به بکارگیری روش های نوین تدریس و بهره مندی از ساز و کارهای مناسب و استفاده از تجارب دیگران در دست یابی به یافته های نوین تدریس تاکید کرد.

بنابرگزارش مرکز خبر حوزه در این نشست حجت الاسلام فاضل، مدیر مرکز تخصصی تربیت مدرس نیز با ارائه گزارشی از روند فعالیت این مرکز اظهار داشت: مرکز تخصصی تربیت مدرس با بهره مندی از شیوه های کارآمد در امر تدریس، بستر مناسبی را بری ارتقاء توانمندی اساتید حوزه علمیه قم فراهم نموده است و امیدواریم دامنه فعالیت این مرکز در آینده نزدیک گسترش یابد.

وی افزود: دانش پژوهان پذیرفته شده در دومین دوره آموزشی این مرکز، از طریق آزمون ورودی و از میان 600 داوطلب شرکت کننده در 3 گرایش فقه و اصول، فلسفه و الهیات و ... برگزیده شده اند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین