سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ست معاون فرهنگی مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مهم‌ترین مسأله پیش روی مدیران و اساتید مدارس علمیه را توجه دادن طلاب به موضوعات اخلاقی، تربیتی و معنوی دانست. به گزارش  رسا، در مراسم پایانی اجلاس دو روزه مدیران و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهم‌ترین مسأله در مدارس علمیه توجه به موضوعات اخلاقی و معنوی است

معاون فرهنگی مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، مهم‌ترین مسأله پیش روی مدیران و اساتید مدارس علمیه را توجه دادن طلاب به موضوعات اخلاقی، تربیتی و معنوی دانست.
به گزارش  رسا، در مراسم پایانی اجلاس دو روزه مدیران و مدرسین مدارس علمیه خواهران سراسر كشور كه صبح امروز در دانشگاه قم برگزار شد، معاون فرهنگی مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران مهم‌ترین مسأله موجود در مدارس علمیه را توجه به موضوعات اخلاقی، تربیتی و معنوی عنوان كرد و گفت: مدیران و اساتید باید به موضوع گسترش اخلاق و معنویت و امور تربیتی طلاب توجه ویژه‌ای عنایت نمایند.
وی افزود: متأسفانه رسیدگی به مسائل و مشكلات موجود در مدارس موجب بی‌توجهی برخی از مدارس به امور تربیتی و اخلاقی طلاب شده است و به همین دلیل بسیاری از طلاب پس از ورود به مدارس علمیه و گذراندن دروس تا مدت‌ها دچار سردرگمی هستند و با وظایف خود به عنوان یك طلبه آشنا نیستند.
معاون فرهنگی مركز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران تصریح كرد: رفتار و گفتار اساتید باید مطابق با آیات و روایات باشد تا تأثیر خود را در بین طلاب بیش از پیش نمایان سازد و از آنجا كه اساتید و طلاب، مدیران مدارس را الگو قرار می‌دهند، مدیران مدارس باید به این مسأله توجه نمایند و بدانند كه رفتار آن‌ها از سوی ناظرینی الگوبرداری می‌شود.
وی تعامل طلاب با اساتید و مدیران را مؤثر عنوان كرد و خاطرنشان نمود: اگر تحصیل طلبه به صورت حضوری و همراه با استاد نباشد بار معنوی خاصی را برای طلبه به همراه نخواهد آورد و مدارس علمیه باید با همكاری علما و بزرگان، گام‌های مؤثری را در جهت تربیت طلبه‌ها بردارند تا بتوانند به اهداف والای خود در جهت تفهیم مسائل اخلاقی و تربیتی به طلاب برسند.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین