سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرلشکر باقری گفت: امروز تهاجم برای دشمن قدری سخت شده، اما دشمنان دائما در حال طراحی و برنامه ریزی و اجرای توطئه علیه نظام و انقلاب هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

امروز تهاجم برای دشمن سخت شده

سرلشکر باقری گفت: امروز تهاجم برای دشمن قدری سخت شده، اما دشمنان دائما در حال طراحی و برنامه‌ریزی و اجرای توطئه علیه نظام و انقلاب هستند.

بخش سیاست تبیان
امروز تهاجم برای دشمن سخت شده

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه سرلشکر صالحی به عنوان جانشین جدید رئیس ستادکل نیروهای مسلح، گفت: هفته دولت را به دولتمردان تبریک گفته و با توجه به شرکت پرشور ملت در انتخابات و انتخاب ریاست جمهوری، تنفیذ حکم توسط رهبرمعظم انقلاب و پس از آن رأی مناسب نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی و تداوم پشتیبانی رهبر انقلاب و مردم از دولت و با توجه به تجربه 4 سال گذشته امیدوارم با تلاش دولتمردان دوره مناسب‌تری را نسبت به چهار سال گذشته داشته و توفیقات بیشتری در محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و سربلندی ملت در تمام صحنه‌ها شاهد باشیم.

وی افزود: ما در شرایط حساس منطقه‌ای قرار داریم که یک تهدیدات و فرصت‌های فراوانی پیش روی ما قرار داده است. هر چند امروز در مورد تهدیدات مستقیم نظامی، ملت توانسته به بازدارندگی برسد و قدری تهاجم برای دشمن سخت شده، اما دشمن دائما در حال برنامه‌ریزی و طراحی برای اجرای توطئه علیه نظام و انقلاب است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه در شرایط کنونی فرصت‌های بی‌نظیری در منطقه وجود دارد، تصریح کرد: نیروهای مسلح مسئول اصلی در دفاع از سرزمین و انقلاب اسلامی بوده و با فرماندهی فرمانده کل قوا اقدامات بسیار زیادی انجام شده که این اقدامات در پیش‌ برد امنیت و دفاع از نظام اسلامی می‌باشد.

خدا را شکر می‌کنیم که فرمانده کل قوا چنین تصمیم مهمی را در چنین شرایط مهمی گرفتند و از ایشان بابت این دو انتصاب قدردانی می‌کنیم. سرلشکر صالحی و سرلشکر موسوی جای خود را به یکدیگر دادند و امیدواریم با توان بیشتر شاهد تحولات چشمگیر در هر دو سازمان باشیم.

سرلشکر باقری اضافه کرد: انتظاراتی که فرمانده کل قوا در حکم رئیس ستاد نیروهای مسلح در سال گذشته مطالبه کردند انتظاراتی از تمام نیروهای مسلح به خصوص همکارانم در ستاد کل؛ فرمانده کل قوا در حکم سال گذشته‌شان تأکید کرده بودند که توان نیروهای مسلح با عمل انقلابی ارتقا یابد و چیزی که ایشان در حکم امیر موسوی فرمانده کل ارتش نیز بیان کردند تقریبا همین موضوع بود و این موضوعی است که سال‌هاست فرمانده کل قوا در دستورات کتبی و اوامر شفاهی دائما بیان می‌کنند، لذا این موضوع در واقع دینی است بر گردن همه ما و باید تا حد توان با عمل جهادی این انتظارات را عملی کنیم.

وی با بیان اینکه فرمانده کل قوا فرموده‌اند که به این مقدار از توان قانع نیستند، گفت: ما دائما در نیروهای مسلح در حال پیشرفت بوده و خدا را شاهد می‌گیریم که آنچه که مسلم است می‌دانیم که بایستی بهتر از گذشته باشد و هر روز با برنامه بهتر و اندیشه بیشتر بر روی مسئله توان و آمادگی عمل کنیم تا بتوانیم با رشد مناسب در برابر فرمانده کل قوا سربلند شویم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: شرایط ما در منطقه‌ای است که دور تا دور ما را ناامنی فرا گرفته، اما کشور ما دارای امنیتی مثال‌زدنی است و تداوم این امنیت تنها با به روز نگه داشتن و ارتقا توان نظامی قابل تداوم است؛ رهبر انقلاب مطالبه فرمودند که دائما دو مجموعه قرارگاه مرکزی خاتم و ستادکل موظفند ارزیابی دقیقی از تهدیدات داشته و در برابر تهدیدات نیز توانایی‌ها را افزایش دهند و آمادگی‌ها را بیشتر کنند تا دفاع خوبی را برای مردم انجام دهیم.

سرلشکر باقری ادامه داد: دستیابی به این خواسته فرمانده کل قوا با همکاری همه همکارانم در نیروهای مسلح امکان‌پذیر است؛ امروز توانایی‌های بسیار مناسبی در ارتش، سپاه، وزارت دفاع و سایر نیروها وجود دارد که منطق و دین به ما حکم می‌کند که خواسته فرمانده‌مان را با حداکثر تلاش و به دور از حب و بغض محقق کنیم.

وی افزود: همان‌طور که امیر موسوی فرمانده ارتش گفته‌اند ارتش و سپاه در 80 درصد مأموریت‌های‌شان جدای از یکدیگر هستند، اما 20 درصد مأموریت‌شان مشابه یکدیگر است، لذا باید همیاری و همکاری با هم داشته باشند و در آن 80 درصد که مأموریت‌ها متفاوتند حمایت و همکاری با یکدیگر کنند و این راهگشاست.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه امیر سرلشکر صالحی در دوران مسئولیت‌شان هر جا احساس کردند که ستادکل در مأموریتش دچار نقص است، رأسا دستور بدهد و موضوع را اصلاح کند، اظهار داشت: من با خدا و فرمانده‌ام عهد کردم که فرقی بین این بازوان فرمانده کل قوا قائل نباشم، چرا که ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و ... همگی بازوان فرمانده کل قوا هستند ولی قطعا نسخه‌ای که برای ارتش پیچیده می‌شود برای سپاه پاسخگو نیست و قطعا نسخه و برنامه‌ای که برای این دو وجود دارد برای وزارت دفاع پاسخگو نیست، اما اینکه امتیاز خاصی یکی بر دیگری داشته باشند چنین چیزی به هیچ وجه نبوده و نیست. 

سرلشکر باقری با اشاره به اولویت‌های ستادکل تصریح کرد: ما اولویت‌هایی داریم که در این یک سال با حضور امیر موسوی تلاش زیادی برای آنها کشیدیم، از مسئله نیروی انسانی گرفته تا تجهیزات، ساختار سازمانی و سایر مسائل، لذا به طور خاص جانشین رئیس ستادکل در کلیه مسئولیت‌هایی که دارد پرتلاش خواهد بود، البته ما در هیئت رئیسه یک تقسیم‌بندی میان رئیس، جانشین و معاون هماهنگ‌کننده انجام داده‌ایم.

وی افزود: خدا را شکر می‌کنیم که فرمانده کل قوا چنین تصمیم مهمی را در چنین شرایط مهمی گرفتند و از ایشان بابت این دو انتصاب قدردانی می‌کنیم. سرلشکر صالحی و سرلشکر موسوی جای خود را به یکدیگر دادند و امیدواریم با توان بیشتر شاهد تحولات چشمگیر در هر دو سازمان باشیم. من در این چند روزی که امیر موسوی را از دست دادیم هم خوشحال بودم و هم ناراحت، چرا که برادر ارزشی و توانمندمان را تا حدی از دست دادیم و ایشان فرمانده کل ارتش شدند و ما از این حیث ناراحتیم و از سوی دیگر خوشحالیم که امیر توانمند سرلشکر صالحی را از این پس در ستادکل در خدمت‌شان هستیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح در پایان خاطرنشان کرد: در این یک سالی که خدمت امیر موسوی به عنوان جانشین رئیس ستادکل بودیم ایشان بهترین یار، همراه و مشاور برای ستادکل بودند و همه اذعان دارند که ایشان تا حد کاملی با تلاش و دلسوزی مسئولیت‌شان را پیگیری کردند و واقعا تصمیمات و اقدامات ایشان راهگشا بوده و امیدوارم در مسئولیت جدیدشان یعنی فرمانده کل ارتش شاهد همکاری ارتش با ستادکل و متقابلا همکاری ستادکل با ارتش باشیم.


منبع: خبرگزاری تسنیم

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین