سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سینمای سوئد فیلم «میدان» برنده نخل طلای سال ۲۰۱۸ را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار انتخاب کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنده نخل طلا، وارد رقابت اسکار خارجی شد

سینمای سوئد فیلم «میدان» برنده نخل طلای سال ۲۰۱۸ را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار انتخاب کرد.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
اسکار

 در ادامه معرفی نمایندگان کشورها برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار، ۷ کشور جدید شامل ترکیه، آلمان، سوئد، بلژیک، نپال، جمهوری آذربایجان و جمهوری دومنیکن نیز فیلم‌های مورد نظر خود را به آکادمی اسکار اعلام کردند.

سینمای سوئد طبق انتظار فیلم «میدان» ساخته «روبن اوستلوند»، برنده نخل طلای بهترین فیلم جشنواره کن را به عنوان نماینده خود انتخاب کرد و سینمای آلمان نیز با جدیدترین ساخته «فاتح آکین» کارگردان ترک‌تبار خود به نام «محوشدگی» در این رقابت حضور خواهد یافت.

کمیته اسکار سینمای ترکیه نیز امسال فیلمی با نام «آیلا» ساخته «کان اولکای» را به آکادمی اسکار معرفی کرد و بلژیک نیز با فیلم «وفادار» به کارگردانی «میشائیل آر. روشکام» در این رویداد سینمایی حاضر خواهد بود.

جمهوری آذربایجان فیلم «باغ انار» ساخته «ایلگار نجف»، نپال فیلم «خورشید سفید» به کارگردانی «دیپاک رانیار» و جمهوری دومینیکن نیز فیلم «دارکوب» را به عنوان آثار منتخب خود برای رقابت در نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار برگزیدند.

پیش از این نیز فیلم «فرمان الهی» ساخته «پترا وُلپ» به عنوان نماینده سینمای سوئیس، «باد سیاه» ساخته «حسین حسن» به عنوان نماینده  سینمای عراق و «مردان گریه نمی کنند» به کارگردانی «آلن دریلویچ از بوسنی و هرزگوین در شاخه بهترین فیلم خارجی نودمین دوره جوایز اسکار  ۲۰۱۸ معرفی شده‌اند.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای حضور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی دوم اکتبر (۱۰ مهرماه) است و آکادمی اسکار پس از بررسی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه را معرفی می‌کند.

در ابتدا ۹ فیلم به فهرست بلند راه خواهند یافت و در انتها پنج فیلم به عنوان نامزدهای نهایی بهترین فیلم خارجی سال انتخاب می‌شوند.

مراسم نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس (۱۴ اسفند) برگزار خواهد شد.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین