وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سند تحول، فصل مشترک مردم و حاکمیت است و اگر حوزه های علمیه و بسیج و دیگر دستگاها و نهادها بخواهند با آموزش و پرورش تعامل کنند، باید سند تحول و ظرفیت های آن را به خوبی بشناسند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سند تحول، قانون اساسی آموزش و پرورش است

سند تحول،  فصل مشترک مردم و حاکمیت است و اگر حوزه های علمیه و بسیج و دیگر دستگاها و نهادها بخواهند با آموزش و پرورش تعامل کنند، باید سند تحول و ظرفیت های آن را به خوبی بشناسند.

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

سند تحول، قانون اساسی آموزش و پرورش است

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان قم، حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی ملکی درکارگروه پیگیری مطالبات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ازآموزش و پرورش،گفت: اولین سخنرانی اختصاصی مقام معظم رهبری پیرامون آموزش و پرورش درسال 84 بوده وسال های بعد نیز موضوعاتی مثل آموزش زبان انگلیسی در مدارس و خطر تبلیغ فرهنگ غربی در بین دانش آموزان، از سوی معظم له تکرار شده اما برای آن اقدامی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه برای دنبال کردن و اجرایی کردن منویات رهبر عزیز انقلاب باید بدور از تعلقات، تلاش وا فرکرد، افزود: اگر اخلاص درکار باشد قطعا به نتیجه می‌رسیم زیرا خداوند کریم در آخرین آیه سوره عنکبوت «والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا» آن را وعده داده است.

مشاور وزیرآموزش و پرورش با اشاره به تشکیل کمیته پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از آموزش و پرورش در وزارتخانه، خاطرنشان كرد: کار فرهنگی کُند اما فراگیر و تصاعدی است و لذا باید مطالبات و رهنمودها را به برنامه و فرهنگ تبدیل نماییم.

دبیرستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سند تحول، قانون اساسی آموزش و پرورش است، افزود: این سند، فصل مشترک مردم و حاکمیت است و اگر حوزه های علمیه و بسیج و دیگر دستگاه ها و نهادها بخواهند با آموزش و پرورش تعامل کنند، باید سند تحول و ظرفیت های آن را به خوبی بشناسند.

وی با تاکید بر اینکه نقشه راه آموزش و پرورش باید از مسیر سند تحول باشد، عنوان کرد: سیاست های کلی سند، ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و شاه بیت آن، تربیت اسلامی است و برای تحقق آن، فرصت های خوبی را برای سازمان ها و نهادها فراهم می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی با اشاره به هجمه دشمنان علیه اعتقادات و ارزش های الهی، ابرازكرد: دشمن با تمام توان خود برای تغییر ذائقه جوان ‌های ما دست به کار شد اما از دل ناهنجاری‌ ها و ستم‌ ها و تبلیغات ضد ارزش دشمن و خودباختگی برخی افراد در مواجهه با مسئولان خارجی، جوانی مثل شهید «محسن حججی» پیدا شد که با شهادت مظلومانه خویش، جامعه را تحت تاثیر خود قرار داد و نقشه های دشمنان را خنثی و بی اثر کرد.

وی با بیان اینکه باید برای احیای ارزش ها تلاش کنیم و در این راه از قرآن و اهل بیت(ع) و ارواح مطهر شهدا استعانت بطلبیم، گفت: ان شاءالله قدردان شهدای عزیز باشیم و رضایت را در چهره مبارک امام زمان (عج) ببینیم که نشانه آن، عمل به رهنمودهای رهر معظم انقلاب و رضایت ایشان است.

 

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین