تبیان، دستیار زندگی
برای مقابله با کمردرد می توانید مصرف یک نوشیدنی که در تهیه آن از زردچوبه و زنجبیل استفاده می شود را مدنظر قرار دهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نوشیدنی مخصوص کمردرد + روش تهیه

برای مقابله با کمردرد می‌توانید مصرف یک نوشیدنی که در تهیه آن از زردچوبه و زنجبیل استفاده می‌شود را مدنظر قرار دهید.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

نوشیدنی ضدالتهاب

تقریباً همه با ادویه محبوب و پر استفاده زردچوبه آشنا هستند. جدا از کاربردهای این ادویه در آشپزی، زردچوبه یک گزینه طبیعی عالی برای تسکین کمردرد و التهاب نیز محسوب می‌شود.

به گزارش "لئو لاو فروت"، یکی از دلایل درد مرتبط با مشکلات کمر سطوح بالای التهاب در بدن است. بیشتر مردم برای تسکین درد به مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا آسپرین روی می‌آورند، اما استفاده منظم از این داروها با عوارض جانبی قابل توجه و جدی (مانند خونریزی معده) همراه است.

مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که زردچوبه به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند. ماده فعال موجود در زردچوبه به نام کورکومین مسیرهای التهابی که به طور معمول موجب تورم و درد می‌شوند را مسدود می‌سازد. این ترکیب از طریق مهار تعدادی از مولکول‌های مختلف که در شکل‌گیری التهاب در بدن نقش دارند، کار می‌کند.

برای مقابله با کمردرد می‌توانید مصرف یک نوشیدنی که در تهیه آن از زردچوبه و زنجبیل استفاده می‌شود را مدنظر قرار دهید. تسکین درد ناشی از مصرف این نوشیدنی می‌تواند تنها پس از گذشت 20 دقیقه آغاز شود، اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب مصرف آن حداقل یک بار در روز را در دستور کار خود قرار دهید

زنجبیل نیز یک گیاه دارویی فوق‌العاده دیگر محسوب می‌شود، که به واسطه خواص ضدالتهابی خود مشهور است. مطالعه‌ای که در نشریه The Journal of Arthritis منتشر شد، نشان داد که مصرف مقدار کمی زنجبیل در کاهش علائم درد و التهاب نسبت به داروهای مسکن کارایی بیشتری داشته است.

برای مقابله با کمردرد می‌توانید مصرف یک نوشیدنی که در تهیه آن از زردچوبه و زنجبیل استفاده می‌شود را مدنظر قرار دهید. تسکین درد ناشی از مصرف این نوشیدنی می‌تواند تنها پس از گذشت 20 دقیقه آغاز شود، اما برای دستیابی به نتیجه مطلوب مصرف آن حداقل یک بار در روز را در دستور کار خود قرار دهید.

مواد تشکیل دهنده برای یک وعده:

5 عدد هویج

2 عدد سیب

ریشه زنجبیل تازه 3 تا 4 اینچ (7.5 تا 10 سانتیمتر)

ریشه زردچوبه تازه 3 تا 4 اینچ (7.5 تا 10 سانتیمتر)

نصف یک لیمو، پوست کنده

یک هشتم قاشق چای‌خوری پودر فلفل سیاه

روش تهیه:

تمام مواد تشکیل دهنده که در بالا به آن‌ها اشاره شد را به استثنای فلفل سیاه در یک دستگاه آبمیوه گیری ریخته و در نهایت فلفل سیاه را به نوشیدنی اضافه کنید. این نوشیدنی را بلافاصله مصرف کنید.


منبع: سلامت نیوز

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.