سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر دنبال رشد پایدار ، ایجاد اشتغال مولد، اقتصاد مقاومتی ، سرمایه گذاری و رونق و توسعه پایدار متوازن و منطقه ای هستیم باید به مقوله ی گردشگری به صورت جدی توجه کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جهانگیری: میراث فرهنگی یکی از بزرگترین عوامل بقا و اقتدار کشور است

معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر دنبال رشد پایدار ، ایجاد اشتغال مولد، اقتصاد مقاومتی ، سرمایه گذاری و رونق و توسعه پایدار متوازن و منطقه‌ای هستیم باید به مقوله ی گردشگری به صورت جدی توجه کنیم.

بخش سیاست تبیان

اسحاق جهانگیری

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم تودیع زهرا احمدی پور و معارفه علی اصغر مونسان روسای سابق و جدید سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی  و گردشگری با اشاره به اینکه دغدغه اصلی من توسعه ایران است اظهار کرد: میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند یکی از عوامل مهم توسعه ایران باشد.

وی در ادامه  افزود: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که هر روز  دستخوش تحولات جدی است. امروز دیگر اسمی از دارایی‌های گذشته یک کشور به عنوان مزیت فعلی آن برده نمی‌شود. و دارایی‌های کشور جدید شده است. بنابراین ما ناگزیریم ببینیم از امکاناتی که در اختیار داریم چگونه می‌توانیم منابع جدید ایجاد کنیم.

جهانگیری خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی یکی از بزرگترین عوامل بقا و اقتدار کشور است. کشوری که از پشتوانه تاریخی و تمدنی قوی برخوردار است در دنیا اقتدار دارد چه میراث فرهنگی ملموس وچه ناملموس شرایطی را برای ما فراهم کرده که ما باید از آن استفاده کرده و به دنیا نشان دهیم که در گذشته چه بوده‌ایم و اکنون چه  هستیم.

وی تاکید کرد: میراث فرهنگی نه تنها در گذشته مانده، بلکه امروز و آینده بشری به میراث فرهنگی وصل است. باید فهم درستی از این موضوع داشته و به درستی از آن برای توسعه کشور استفاده کنیم.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین