سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی ارتباطات، قبل از رای گیری گفت من وزیری می خواهم که آزادی و امنیت را در فضای مجازی کنار هم بیاورد و به آن اعتقاد داشته باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دکتر روحانی چرا آذری جهرمی را به عنوان وزیر ارتباطات معرفی کرد؟ 

رئیس جمهور در دفاع از وزیر پیشنهادی ارتباطات، قبل از رای گیری گفت من وزیری می‌خواهم که آزادی و امنیت را در فضای مجازی کنار هم بیاورد و به آن اعتقاد داشته باشد.

بخش ارتباطات تبیان
روحانی

دکتر روحانی افزود این اولین تجربه جوان گرایی در کابینه دوازدهم است و علت اینکه گفتم آقای جهرمی بیاید این بود که هم ارتباطات مهم است هم فناوری اطلاعات و ایشان به همه حوزه های فناوری اشراف دارد.

دکتر روحانی تاکید کرد چه زمانی که ایشان به عنوان نماینده وزیر اطلاعات در شورای فضای مجازی حضور داشت و چه به عنوان نماینده وزیر ارتباطات؛ من دیدم که ایشان هم آزادی را و هم امنیت را در کنار هم می خواهد و به وظیفه فنی خود وارد است.

به گفته رئیس جمهور فناوری اطلاعات بسیار مهم است و یک زمانی برخی فکر می کردند (و فکر می کنند) بین امنیت و آزادی سازگاری نیست. اما قانون اساسی تاکید بر کنار هم بودن این دو کرده است و آذری جهرمی کسی است که هر دو را کنار هم می خواهد.

دکتر روحانی گفت برخی می گویند آزادی باید قربانی امنیت شود اما ما این را قبول نداریم و ضمن اینکه وزیر ارتباطات باید امنیت را بلد باشد تا آزادی در فضای مجازی را توسعه دهد و ایشان قطعا هر دو را در وزارت ارتباطات می خواهد و آنها را قربانی یکدیگر نمی کند.

همچنین دکتر روحانی در تبیین برنامه‌های کابینه دوازدهم درباره فضای مجازی گفت باید به سوی توسعه فناوری گام برداریم.

وی ضمن انتقاد از ضعف فنی شبکه های اجتماعی در کشور افزود چرا یک شبکه اجتماعی داخلی وقتی به 1 میلیون کاربر می‌رسد، هنگ می‌کند؟ و چرا یک شبکه اجتماعی دیگری که خارجی است 40 میلیون کاربر ایرانی دارد؟

رئیس جمهور تاکید کرد ما نمی‌توانیم برای پیشرفت ایران به سوی سمت و خطا برویم و باید به سوی فناوری های نوین گام برداریم و ضعف ها را جبران کنیم.


منبع: خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین