سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بنا بر اعلام شرکت هسته ای دولتی روسیه (روس اتم)، چین از روسیه دعوت کرده تا در پروژه ساخت یک نیروگاه هسته ای در ایالت جیانگسو مشارکت کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دعوت چین از روس‌اتم برای مشارکت در ساخت پروژه هسته‌ای

بنا بر اعلام شرکت هسته‌ای دولتی روسیه‌ (روس‌اتم)، چین از روسیه دعوت کرده تا در پروژه ساخت یک نیروگاه هسته‌ای در ایالت جیانگسو مشارکت کند.

بخش سیاست تبیان

دعوت چین از روس‌اتم

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، شرکت ASE زیرمجموعه شرکت روس‌اتم که مسوول پروژه‌های جنوب شرق آسیا است، در این پروژه حضور خواهد یافت. به گفته آندره لبدوف، قائم مقام روس‌اتم، این شرکت حداقل دو راکتور از شش راکتور این نیروگاه هسته‌ای را خواهد ساخت.

این سایت هسته‌ای جدید در 20 کیلومتری نیروگاه هسته‌ای تیانوان که در سال 2006 توسط شرکت روس اتم ساخته شد و بزرگ‌ترین پروژه همکاری هسته‌ای دو کشور محسوب می‌شود. دو راکتور این نیروگاه که هریک دارای ظرفیت 1000 مگاواتی هستند در سال 2007 مورد بهره برداری قرار گرفتند در حالی‌که ساخت واحدهای سوم و چهارم در حال آغاز است.

چین و روسیه هم‌چنین برای ساخت راکتورهای دیگر این نیروگاه درحال مذاکره هستند. سال گذشته پکن و مسکو اعلام کردند که قصد دارند تا همکاری استراتژیک خود را در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گسترش دهند.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین