سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ه) جشن پیروزی مقاومت لبنان كه امروز با حضور صدها هزار تن از مردم این كشور در جنوب بیروت آغاز شد با سخنان سید حسن نصرالله ادامه یافت. دبیركل حزب‌الله لبنان در این سخنان با تشكر و قدردانی از همراهی و حمایت گسترده‌ی ملت لبنا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جشن بزرگ حزب الله با حضور میلیونها لبنانی (متن کامل سخنان دبیر کل حزب الله)

جشن پیروزی مقاومت لبنان كه امروز با حضور صدها هزار تن از مردم این كشور در جنوب بیروت آغاز شد با سخنان سید حسن نصرالله ادامه یافت. دبیركل حزب‌الله لبنان در این سخنان با تشكر و قدردانی از همراهی و حمایت گسترده‌ی ملت لبنان اعلام كرد: پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در جنگ با حمایت و عنایت الهی و پس از آن همراهی شما ملت شجاع و غیور لبنانی تحقق یافت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبكه‌ی تلویزیونی الجزیره، سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: پیش از آنكه این جشن پیروزی بزرگ ملی را امروز برپا كنیم بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی جهت جلوگیری از برپایی این جشن ملی بزرگ جنگ‌های روانی گسترده‌ای را آغاز كردند و تلاش‌های وسیعی را انجام دادند كه امروز نه شما در اینجا باشید و نه من در میان شما سخن بگویم؛ اما امروز مردم لبنان سواره و پیاده از مناطق دور و نزدیك، شمال و جنوب و اردوگاه‌های فلسطینی حضور به هم رساندید تا پاسخ دندان‌شكنی به تمام دشمنان داخلی و خارجی بدهید و به آنها بگویید پیروزی از آن ماست و اگر كسی بخواهد این پیروزی را جشن بگیرد كسی محق‌تر از ملت لبنان نیست.

سید حسن نصرالله افزود: من از تمام كسانی كه از شمال و جنوب لبنان، از اردوگاه‌های فلسطینی، از بحرین، قطر، كویت، فلسطین، سوریه، ایران و دیگر كشورها آمده‌اند كه در این جشن بزرگ ملی شركت كنند، تشكر و قدردانی می‌كنم و درود خود را به تمامی خانواده‌های شهدای لبنانی و دیگر خانواده‌های این ملت بزرگ كه سختی‌ها را تحمل كردند و امروز ما را به این پیروزی رساندند، نثار می‌كنم.

دبیركل حزب‌الله لبنان گفت: امروز ما پیروزی‌ای را جشن می‌گیریم كه باید در تاریخ به عنوان یك پیروزی استراتژیك مهم و تاریخی ثبت شود؛ اما اینكه چگونه مقاومت اسلامی لبنان با داشتن تنها چند هزار سرباز مقاوم و جنگجو در برابر بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ارتش منطقه و مجهزترین ارتش جهان آن هم 33 روز ایستادگی و مقاومت كند، خود نیازمند سخن دیگری است. من به شما می‌گویم راز این مقاومت كه توانست نخبه‌ترین افراد ارتش اسراییل را به لرزه درآورد و اسراییلی‌ها چون موش از صحنه‌ی جنگ پا به فرار گذاشتند و از تانك‌های اسراییلی قبرستانی ساخت و تمام ناوهای جنگی این رژیم صهیونیستی از آب‌های لبنان خارج كرد، تنها در عنایت الهی و حمایت و ایستادگی ملت لبنان بوده است.

دبیركل حزب‌الله در ادامه‌ی سخنانش در جشن پیروزی مقاومت ادامه داد: مقاومت اسلامی لبنان با حمایت الهی، از خودگذشتگی نیروهای مقاومت، سازماندهی، اعتقاد به جهاد، آموزش‌های حرفه‌یی و تسلیحات نظامی توانست در این جنگ پیروز شود. به اعتقاد من این تجربه‌ی مقاومت لبنان باید به تمام جهان منتقل شود.

به گزارش ایسنا، سید حسن نصرالله اظهار داشت: مقاومت اسلامی لبنان یك مقاومت سازمان‌نیافته نیست بلكه این مقاومت یك مقاومت سازمان‌یافته و مجهز می‌باشد كه بر اساس اعتقاد، اراده و حمایت ملی توانسته است این معجزه‌ها را بیافریند.

وی افزود: مقاومت اسلامی لبنان به این دلیل در جنگ پیروز شد كه ملتی چون شما در پشت آن ایستاد؛ ملتی كه امروز با تمام تهدیدها و جنگ‌های روانی در صحنه حضور به هم رساند و بار دیگر پیروزی خود را به جهان نمایان كرد. شجاعت مردمی چون شما ما را در عرصه‌ی جنگ با دشمن متجاوز به پیروزی رساند.

وی تاكید كرد: در زمان جنگ بسیاری از دشمنان داخلی و خارجی بر این موضوع حساب باز كرده بودند كه اگر مردم لبنان را آواره كنند این مردم از اعتقاد خود نسبت به دنباله‌روی از مقاومت اسلامی لبنان و حمایت از این مقاومت باز خواهند گشت و از این مردم به عنوان آلت فشاری برای اعمال فشار به مقاومت اسلامی لبنان استفاده خواهند كرد؛ اما این دشمنان كور خواندند كه در چنین تصوری بودند زیرا مردم لبنان حتی در سخت‌ترین شرایط خود باز هم بر ادامه‌ی مقاومت اسلامی و حفظ كرامت و عزت خود و دفاع از تمامیت ارضی وطن خود اصرار ورزیدند.

دبیر كل مقاومت حزب‌الله لبنان گفت: چندی پیش برخی از مقامات بلندپایه‌ی آمریكا از تریبون‌های خود اعلام كردند كه اخبار خوشایندی از لبنان به آنها رسیده است و این اخبار بیانگر آن است كه مقاومت اسلامی در لبنان ضعیف شده است و این مقاومت در معرض فروپاشی است؛ اما امروز شما ملت عزیز كه از ملیت‌ها و طوائف و احزاب مختلف جمع شده‌اید و این جشن بزرگ پیروزی را گرفته‌اید، پاسخ دندان‌شكنی به آمریكا دادید و به این دشمن بزرگ گفتید كه تمام اطلاعات ارسال شده چیزی جز دروغ نبوده است و كاخ سفید حساب و كتاب‌های خود را نباید بر این دروغ‌های ارسال شده بنا نهد.

سید حسن نصرالله گفت: این جنگ یك جنگ آمریكایی بود و با سازماندهی آمریكا و با سلاح آمریكا صورت گرفت و كسی كه این جنگ را متوقف كرد تنها قدرت و پیروزی مقاومت اسلامی بوده است نه آمریكا یا اسراییل یا كشورهای میانجی‌گر دیگر.

وی تاكید كرد: آمریكا از همان آغاز این جنگ را سازماندهی كرد و تا هفته‌ی چهارم هم‌چنان بر ادامه‌ی این جنگ اصرار می‌ورزید اما پس از آنكه توانایی‌ها و قدرت‌های نظامی و معنوی ارتش اسراییل در معرض فروپاشی كامل قرار گرفت آمریكا با هدف یاری رساندن به اسراییل وارد میدان شد و تلاش كرد كه این جنگ را متوقف كند وگرنه اگر آمریكا كوچك‌ترین احساسی نسبت به ملت لبنان و كودكان و زنان این كشور داشت، می‌توانست در همان هفته‌های اول این جنگ را متوقف كند.

دبیركل حزب‌الله در جشن مقاومت و سخنانش افزود: متاسفانه در آن زمان برخی از احزاب داخلی لبنان بی‌شرمانه اعلام كردند كه آمریكا این جنگ را متوقف كرده است اما واقعیت این چنین نبوده و تنها نیروهای مقاومت اسلامی لبنان و فرزندان شما با بردباری و استواری خود و معجزه‌آفرینی در عرصه‌ی جنگ، آن را متوقف كردند. ملت لبنان بزرگ‌ترین سهم را در این پیروزی داشت. ملتی كه نیروهای مقاومت اسلامی را در مساجد، كلیساها و مدارس خود به آغوش كشید و امروز اگر كسی حق دارد از پیروزی سخن بگوید تنها این ملت بزرگوار است.

به گزارش ایسنا، سید حسن نصرالله افزود: تمام كسانی كه امروز احساس می‌كنند كه برنامه‌ها و اهداف‌شان محقق شده است، احساس پیروزی در این جنگ به آنها دست می‌دهد و تمام كسانی كه احساس می‌كنند برنامه‌ها و اهداف‌شان نقش بر آب شده است، در این جنگ احساس شكست می‌كنند. من به شما می‌گویم امروز ملت لبنان، فلسطین و امت اسلامی و هر مظلوم در جهان پیروز شده است و بار دیگر سخنم را كه در پیروزی 2000 بنت‌الجبیل گفتم تكرار می‌كنم و می‌گویم پیروزی ما در این جنگ پیروزی یك گروه یا یك حزب مشخص نیست بلكه پیروزی ما پیروزی حقیقی ملت لبنان در جهان است و زمان شكست‌ها پایان یافته است و دیگر آغاز، آغاز دست‌یابی به پیروزی‌هاست.

وی خطاب به احزاب داخلی لبنان گفت: این پیروزی یك پیروزی واقعی، تاریخی و بزرگ است و نباید با بحران‌های سیاسی و درگیری‌های لفظی، این پیروزی و پیامدهای بزرگش را در ظرف سر بسته بگذاریم.

سید حسن نصرالله گفت: امروز مقاومت اسلامی تمام بهانه‌های موجود از سوی كشورهای منطقه و جهان را ساقط كرد و دیگر هیچ كس نمی‌تواند این بهانه را داشته باشد كه نمی‌تواند در برابر ارتش اسطوره‌ای اسراییل مقاومت كند و یا اینكه مجهز به سلاح كافی نیست.

وی افزود: كاندولیزا رایس در آغاز این جنگ از تولد خاورمیانه‌ی جدید سخن گفت اما امروز این فرزند نامشروع سقط شد زیرا این فرزند نامشروع بود و نمی‌توانست پا به عرصه‌ی وجود بگذارد.

سید حسن نصرالله گفت: ایستادگی و مقاومت ما در جنگ با اسراییل، آمریكا را رسوا كرد. خصومت با این كشور را افزایش داد و هوشیاری و بیداری جهان را وسعت داد. امروز پیامد پیروزی مقاومت اسلامی لبنان به گونه‌ای است كه هر شهروند عربی و مسلمان می‌تواند آزادانه سخن بگوید و شخص بزرگواری چون چاوز در سازمان ملل آزادانه از سیاست و قدرت آمریكا انتقاد كند و سخن بگوید.

نصرالله افزود: ما در سال 2000 پس از پایان جنگ الگوی پیروزی را به جهان ارایه دادیم و این بار در سال 2006 پس از پایان جنگ الگوی ایستادگی و اراده را به جهان ارایه داده‌ایم تا دیگر هیچ یك از حكام منطقه و ملت‌های آن بهانه‌هایی در عدم مقابله و رویارویی با این دشمن جبار نداشته باشند.

به گزارش ایسنا سید حسن نصرالله با اشاره به هیات اعزامی اتحادیه‌ی عرب به شورای امنیت جهت دستیابی به صلح و حل بحران‌های منطقه گفت: چگونه می‌توانند به صلح و حل این بحران دست یابند در حالی كه حاضر نیستند برای آزادی لبنان، فلسطین، بیت‌المقدس، كرانه‌ی باختری و نوار غزه هزینه كنند و در برابر اسرائیل ایستادگی كنند؟ چگونه می‌توانند به صلح و راه‌حل عادلانه دست یابند در حالی كه حاضر نیستند از سلاح نفت در مقابل دشمن استفاده كنند. این جماعت نه حاضر است مقاومت كند، نه حاضر است از سلاح نفت استفاده كند و نه حاضر است به ملت فلسطین امدادرسانی كند، پس چگونه می‌خواهد راه‌حل عادلانه و نهایی را از شورای امنیت برای این پرونده و بحران بطلبد؟

وی خطاب به این هیات عربی و رهبران آن گفت: امروز دشمن یعنی اسرائیل با نگاه احترام و بزرگی به ملت لبنان و مقاومت آن نظر می‌كند اما آیا این جماعت را به مشروعیت یا رسمیت قبول دارد؟

سید حسن نصرالله گفت: این كشورها می‌گویند ما ضعیف هستیم و قدرت رویارویی را نداریم اما امروز كشور لبنان دیگر بهانه‌ای را برای این كشورها باقی نگذاشت. واقعیت آن است كه امروز ارتش‌های عربی و اسلامی نه تنها می‌توانند در برابر اسرائیل ایستادگی كنند بلكه می‌توانند فلسطین را از بیت‌المقدس تا كرانه‌ی باختری و نوار غزه آزاد سازند.

وی تاكید كرد: زمانی كه كسی خود را بین ملت و حقوق این ملت با قدرت خود مقایسه می‌كند طبیعی است كه عرش قدرت خود را بر مردم برتری می‌دهد همان كاری كه رهبران این كشورها انجام داده‌اند اما مقاومت اسلامی لبنان عزت و سربلندی ملت خود را بر تمام خواسته‌ها و اهداف دیگر برتری داد تا بالاخره امروز توانست با این اعتقاد راسخ اسطوره‌ی شكست‌ناپذیر اسرائیل را درهم شكند. شكست اسرائیل زمانی مشخص می‌شود كه امروز و ساعت‌هایی پیش روزنامه‌ی یدیعوت آحارونوت با انتشار نتایج یك نظرسنجی اعلام كرد تنها هفت درصد مردم اسرائیل معتقدند كه ایهود المرت شایسته‌ی پست نخست‌وزیری در اسراییل است. این تنها گوشه‌ای از پیروزی مقاومت اسلامی لبنان در جنگ با رژیم صهیونیستی است.

سید حسن نصرالله گفت: یك زمانی بزرگواری گفته بود كه اگر هر كسی تنها یك سطل آب بر سر اسرائیل بریزد، اسراییل غرق می‌شود اما متاسفانه كشورهای عربی در مقابل این دشمن مستبد چه اقدامی انجام داده‌اند؟

سید حسن نصرالله گفت: امروز درد ما، قلب ما و تمام هم و غم ما در فلسطین است. در جنین، بیت‌المقدس و اردوگاه‌های فلسطینی كه هر روز مورد حمله‌ی این رژیم قرار می‌گیرند و كودكان و نوجوانان فلسطینی به خاك و خون كشیده می‌شوند. تا كی باید این ننگ را تحمل كنیم؟ در زمانی كه كودكان، نوجوانان، زنان، پیران و فرهیختگان فلسطینی می‌توانند با دستان خالی در برابر اسرائیل معجزه بیافرینند چرا ارتش‌های عربی نباید فلسطین را حمایت مالی، معنوی و تسلیحاتی كنند؟ اما درباره‌ی عراق باید بگویم ما باید به این كشور به عنوان یك الگو نگاه كنیم. آمریكایی‌ها درصدد آن بودند كه پس از پیروزی در این جنگ الگوی عراق را در لبنان به اجرا گذارند اما با حمایت الهی ما در این جنگ پیروز شدیم.

به گزارش ایسنا وی تاكید كرد: لبنان برای پیروزی در این جنگ صدها شهید داد و صلیب سرخ، ارتش، دفاع شهری و احزاب مختلف سیاسی و مردمی در این جنگ هزینه كردند و شهید دادند اما برای چه؟ برای آنكه در این جنگ پیروز شویم. حال اگر بخواهیم به عراق نگاه كنیم می‌بینیم كه صدها تن از مردم عراق ماهانه در یك جنگ بی‌خود و بی‌نتیجه كه به واسطه‌ی رهبران آمریكایی و موساد اسرائیل هدایت می‌شود كشته می‌شوند بدون تحقق هیچ گونه هدفی.

سید حسن نصرالله گفت: مقاومت اسلامی لبنان برخلاف اظهارات بسیاری از رهبران داخلی و خارجی مبنی بر آنكه لبنان را به سوی جنگ‌های داخلی كشیده است لبنان را از قرار گرفتن در جهنم جنگ‌های داخلی نجات داد. در واقع مقاومت اسلامی لبنان، لبنان را از تجزیه و تقسیم به ایالت‌های فدرالی نجات داد.

دبیر كل حزب‌الله لبنان خطاب به مردم عراق گفت: اما پیام من به مردم عراق برای خروج از این بحران فعلی این است كه با هوشیاری و بیداری نسبت به مسائل سیاسی اقدام كنند؛ در دام دشمن نیفتند و مقاومت را به عنوان سپری در برابر توطئه‌های دشمن اتخاذ كنند.

وی هم‌چنین ادامه داد: امروز من به تمام كسانی كه سخن از تقسیم و تجزیه و جنگ‌های داخلی در لبنان می‌گویند این پیام را دارم كه هر كسی از تجزیه و تقسیم لبنان سخن بگوید و یا از فدرالی كردن این كشور سخن بگوید اسرائیلی است و سخن دشمن را تكرار می‌كند و درصدد محقق ساختن اهداف دشمن است. سرنوشت ما لبنانی‌ها از همان آغاز بر همزیستی در كنار هم رقم خورده است و ما به عنوان یك ملت متحد و واحد با هر گونه سخنی كه از تجزیه و تقسیم باشد، مخالفت می‌كنیم.

نصرالله افزود: تنها راهكار و راه‌حل موجود برای حل بسیاری از بحران‌های داخلی و سیاسی لبنان تشكیل یك دولت قدرتمند و توانمند است، قدرتی كه بتواند از حقوق مردم لبنان حمایت كند و با قدرت تمام در برابر تجاوزات روزانه‌ی دشمن اسرائیلی ایستادگی كند، دولتی كه از تمام زد و بندهای سیاسی و فسادهای اداری و اخلاقی به دور باشد.

سید حسن نصرالله با اشاره به انتقادات برخی از احزاب داخلی و نیز طرف‌هایی چون آمریكا و اسراییل برای خلع سلاح حزب‌الله لبنان گفت: بهتر است برای حل هر مساله‌ای به ریشه‌ی آن بازگردیم و این مساله را از ریشه حل كنیم. اگر بخواهیم منطقی با این مسئله برخورد كنیم می‌بینیم كه مقاومت اسلامی حزب‌الله لبنان در نتیجه‌ی تجاوزات مكرر اسرائیل به خاك و آب لبنان و اسارت شهروندان لبنانی ایجاد شد.

وی تاكید كرد: ما نمی‌گوییم كه سلاح لبنان یك سلاح ابدی است و اصلا منطقی نیست كه این سلاح تا ابد بماند و باید زمانی این مساله پایان یابد. بنابراین اگر بخواهیم این مسئله را حل كنیم باید عوامل ایجاد كننده‌ی آن را معالجه كنیم و معالجه‌ی این امر جز با تشكیل دولت توانمند قوی در لبنان میسر نیست، دولتی كه بتواند از آب و خاك لبنان در برابر تجاوزات اسرائیل حمایت كند و به مردم لبنان این اطمینان را بدهد كه می‌تواند امنیت‌شان را در برابر دشمن مستبدی چون اسرائیل حفظ كند. در آن زمان است كه دیگر نیازی به سلاح حزب‌الله نیست و حتی برای خلع سلاح حزب‌الله، بهتر است بگویم تسلیم سلاح حزب‌الله، نیازی به گفت‌وگو نیز نمی‌باشد.

دبیركل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: اگر بخواهیم در شرایط كنونی سخن از خلع سلاح حزب‌الله بگوییم كه سلاح این حزب را جمع‌آوری كنیم در واقع این امر برابر با آن است كه لبنان را دست بسته در برابر اسرائیل قرار دهیم تا این رژیم بتواند آن طوری كه بخواهد و در هر زمان كه بخواهد به خاك لبنان تجاوز كند و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی این دولت را به قتل برساند یا هدف قرار دهد. به خداوندی خدا هرگز به این ذلت تن نخواهیم داد.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: تمام كسانی كه بر تضعیف مقاومت اسلامی لبنان و متلاشی كردن این مقاومت و حزب شرط‌بندی كرده‌اند باید به آنها بگویم شرط‌بندی آنها از همین لحظه و همین زمان شرط‌بندی باخته‌ای است. كسانی كه می‌خواهند با توطئه و جنگ روانی قدرت حزب‌الله را مختل كنند، كسانی كه می‌خواهند به زور متوسل شوند و سلاح این حزب را جمع كنند باید به حرف وزیر امور خارجه‌ی اسرائیل و وزیر جنگ اسرائیل گوش دهند كه اعلام كرده‌اند هیچ ارتشی در جهان نمی‌تواند حزب‌الله لبنان را تفكیك كند و سلاح این حزب را خلع كند. من به این احزاب سیاسی و داخلی لبنان می‌گویم هیچ ارتشی در جهان نمی‌تواند سلاح را از دست‌مان خارج سازد و تا زمانی كه این ملت به مقاومت اسلامی ایمان و اعتماد دارد هیچ كس نمی‌تواند ما را مجبور به تسلیم سازد.

دبیر كل حزب‌الله لبنان گفت: هر كسی كه از خلع سلاح مقاومت اسلامی لبنان سخن بگوید خیانت كرده است و من كه شهادت را در پایان راه انتظار دارم هرگز حاضر به چنین خیانتی به ملت و مقاومت اسلامی لبنان نیستم.

به گزارش ایسنا وی افزود: لبنان امروز به عنوان یك كشور كوچك در خاورمیانه نیست بلكه یك قدرت بزرگ است و بسیاری بر این قدرت -یعنی منظور من از بسیاری مستضعفان عالم و ملت‌های اسلامی و عربی می‌باشد- به این قدرت بزرگ افتخار می‌كنند و چشم به آن دوخته‌اند. ما درصدد نگه داشتن سلاح خود نیستیم بلكه این سلاح را برای حمایت از تمامیت ارضی كشور خود در برابر دشمن استفاده می‌كنیم. سلاح حزب‌الله یك سلاح شیعی نیست بلكه این سلاح، سلاح سنی، مسیحی و دروزی در لبنان است. این سلاح سلاح تمام ملت لبنان است و عزت و بزرگواری را برای این ملت می‌طلبد.

وی تاكید كرد: راه‌حل ما برای حل این بحران این است كه یك دولت بزرگ، قدرتمند در لبنان تشكیل شود. امروز ما با یك بحران سیاسی در كشورمان روبرو هستیم كه این بحران بحران سیاسی است نه مذهبی برخلاف آنچه كه گفته می‌شود. امروز ما باید با این اختلافات سیاسی روبرو شویم و واقع‌بینانه این مسائل و این مشكلات را حل و فصل كنیم.

سید حسن نصرالله تاكید كرد: در این روز بزرگ كه ملت لبنان آن را جشن گرفته است به شما می‌گویم به كسی اجازه ندهید تا از این اختلافات و شكاف‌های سیاسی سوء استفاده كند و این اختلافات سیاسی را به اختلافات قومی و مذهبی تبدیل كند.

دبیر كل حزب‌الله لبنان گفت: راه‌حل اساسی همانطور كه گفتم و تكرار كردم و دوباره تكرار می‌كنم در تشكیل یك حكومت وحدت ملی در لبنان است. بیایید در كنار هم برای حمایت از لبنان بایستیم.

سید حسن نصرالله افزود: با تمام احترامی كه به دولت فعلی لبنان دارم اعلام می‌دارم این حكومت نه قادر است كه از ملت لبنان حمایت كند و نه قادر است كه مسائل داخلی این كشور را حل كند و بالاخره اصلا توانایی این مسوولیت‌ها را ندارد.

وی گفت: من امروز نیامده‌ام كه اینجا شعار دهم بلكه برنامه‌ی اصلی و هدف اصلی ما پس از خروج از این جنگ یعنی در واقع برنامه‌ی دوم ما پس از جنگ آن است كه وارد پروسه‌ی انتخابات عادلانه و تشكیل حكومت قدرتمند ملی بر اساس یك قانون در لبنان شویم.

سید حسن نصرالله با اشاره به موضوع مقاومت اسلامی لبنان و اظهارات برخی رهبران آمریكایی، اسرائیلی و برخی از احزاب سیاسی لبنان مبنی بر ضعیف شدن مقاومت اسلامی لبنان گفت: ما از یك جنگ 34 روزه با اسرائیل خارج شده‌ایم اما نباید هیچ كس فراموش كند كه حزب‌الله لبنان خود را برای یك جنگ طولانی‌تر آماده كرده‌بود.

به گزارش ایسنا نصرالله افزود: سخن من به این كشورهای دشمن و به برخی احزاب داخلی لبنان آن است كه مقاومت لبنان امروز و در این ساعت اعلام می‌كند بسیار قوی تر از گذشته و مجهز تر و سازماندهی تر ‌از گذشته قرار گرفته است و آمادگی پاسخگویی به هرگونه تجاوز است.

دبیركل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: اگر دشمن گمان می‌كند كه موشك‌های حز ب الله كاهش یافته است باید بداند آمارگیری دقیق از موشك‌های این حزب ندارد و موشك‌های حزب‌الله لبنان 13هزار یا 12 هزار موشك نیست بلكه بیش از 20 هزار موشك است كه این را جهت آگاهی دشمنان می‌گویم.

دبیركل حزب‌الله لبنان تصریح كرد: لازم است به چند موضوع اشاره كنم. موضوع اول موضوع اسیران لبنانی است. در سابق من به شما تعهد دادم كه با توكل به خدا و عنایت الهی و توانایی‌های مردان مقاومت اسلامی، اسیران ملت لبنان را از زندانهای اسرائیلی آزاد خواهم كرد و امروز به شما نیز می‌گویم هنوز بر سر این تعهد هستم.

وی تاكید كرد: زمانی كه دو اسیر اسرائیلی را به اسارت گرفتیم گفتیم كه اگر جهان زیر و رو شود آنها را بر نخواهیم گرداند مگر در ازای آزادسازی اسیران لبنانی و امروز نیز این سخن را دوباره تكرار می‌كنیم و می‌گوییم اگر جهان به رویارویی ما وارد شود، هرگز جز با آزادسازی اسیرانمان،‌ دو اسیر را آزاد نخواهیم كرد. موضوع دوم، موضوع مزارع شبعا و كفرشوبا است و امروز من به شما می‌گویم باز هم با عنایت الهی این مناطق در راه آزادی و رهایی از دست دشمن است.

وی گفت: آمریكا برای نجات اسرائیل از این جنگ آماده پرداخت هر هزینه‌ای بود. در آن زمان آمریكا برای توقف این جنگ متعهد شد كه مزارع شبعا را به لبنانی‌ها باز گرداند اما طبق معمول نمی‌توان به تعهد آمریكا اعتمادی كرد.

سید حسن نصرالله گفت: اندكی پس از این سخن سیاستمداران و مسئولان كاخ سفید، دولت آمریكا اعلام كرد نمی‌توانیم مزارع شبعا را به دولت لبنان باز گردانیم زیرا در صورتی كه به چنین اقدامی دست بزنیم این اقدام به مثابه‌ی اعطای امتیاز و پیروزی به حزب‌الله لبنان است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین