سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ارتش لبنان رسما آغاز عملیات زمینی علیه داعش در مرزهای این کشور با سوریه را اعلام کرد. این عملیات پس از دو هفته حملات توپخانه ای به مواضع داعش آغاز شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز عملیات ارتش لبنان علیه داعش در مرز با سوریه

ارتش لبنان رسما آغاز عملیات زمینی علیه داعش در مرزهای این کشور با سوریه را اعلام کرد. این عملیات پس از دو هفته حملات توپخانه‌ای به مواضع داعش آغاز شده است.

بخش سیاست تبیان

آغاز عملیات ارتش لبنان

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، حمله بامداد امروز (شنبه) و با آتش توپخانه‌ای و موشکی سنگین علیه مواضع داعش در ارتفاعات القاع و راس بعبک، واقع در شرق لبنان آغاز شده است و صدای انفجارهای شدید در این منطقه به گوش می‌رسد.

منطقه مرزی میان لبنان و سوریه سالها تحت کنترل داعش و جبهه النصره بوده که در عملیات مقاومت حزب‌الله و ارتش سوریه بخش‌های تحت کنترل النصره آزاد شد و این گروه تروریستی مجبور به خروج از این منطقه شد اما مناطق تحت کنترل داعش که وسعت بیشتری نیز دارد همچنان تحت اشغال این گروه است و حزب الله اعلام کرده که پاکسازی آن توسط ارتش انجام می‌شود.

ارتش لبنان از بامداد امروز یگان‌های مختلفی از جمله واحدهای زرهی به منطقه اعزام کرده و پیش بینی می‌شود جنگ برای پاکسازی منطقه در این منطقه دست‌کم چندین هفته به طول بینجامد.

پیش از این حمله حزب‌الله لبنان که در هماهنگی با ارتش این کشور است به همراه ارتش سوریه مواضع داعش در بخش سوری مرز لبنان با سوریه را هدف قرار دادند و جنگنده‌های سوریه نیز حملاتی علیه داعش در منطقه قلمون غربی انجام دادند.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین