سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رد سخنگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، معلومات پاپ از اسلام را ضعیف خواند و سخنان وی را سبب متزلزل شدن رابطه ادیان الهی در جهان خواند. به گزارش رسا حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد غروی، سخنگوی جامعه مدرسین حوزه ع...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سخنان پاپ رابطه ادیان الهی جهان را متزلزل کرد

سخنگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، معلومات پاپ از اسلام را ضعیف خواند و سخنان وی را سبب متزلزل شدن رابطه ادیان الهی در جهان خواند.
به گزارش رسا حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد غروی، سخنگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، معلومات پاپ بندیکت شانزدهم درباره اسلام را ناامیدکننده دانست و گفت: وی تحت تأثیر تبلیغات رسانه‌های ضداسلام قرار گرفته و منابعی که در دست دارد دست اول نیست.
وی مفهوم جهاد در اسلام را به مفهوم حرکت‌های آزادی‌بخش و دفاعی که در دنیا ممدوح است بازگرداند و افزود: پیامبر اکرم (ص) پیامبر رحمت است. ایشان در حالیکه در مکه و مدینه متحمل شدیدترین شکنجه‌ها از سوی کفار و مشرکان می‌شد با آنان به نرمی و عطوفت رفتار می‌کرد، ولی پاپ این مفهوم را درک نکرده و چنین سخن گفته است.
سخنگوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: عقل یکی از منابع فقهی ما را تشکیل می‌دهد. همه مسائل بایستی بر عقل عرضه شود.
غروی با اشاره به تاریخ تاریک مسیحیت در زمان جنگ‌های صلیبی، پاپ را به مطالعه آن تاریخ فراخواند.
وی در پایان، اظهارات پاپ را در این شرایط، مشروعیت بخشیدن به ظلم و تعدی استکبار جهانی برضد مسلمانان ارزیابی کرد و گفت: علاوه بر آن این سخنان به روابط ادیان آسمانی آسیب می‌زند و به نفع لائیک‌هاست.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین