سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
داستان بلند «ماهی ها همیشه بیدارند» اثر اری دلوکا برای دومین نوبت در ایران منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اقبال ایرانی‌ها به اری دلوکا

داستان بلند «ماهی‌ها همیشه بیدارند» اثر اری دلوکا برای دومین نوبت در ایران منتشر شد.

بخش ادبیات تبیان
اری دلوکا،ماهی‌ها همیشه بیدارند

 چهار ماه پس از انتشار کتاب«ماهی‌ها همیشه بیدارند» نوشته اری دلوکا نویسنده شهیر ایتالیایی به زبان فارسی، این کتاب برای دومین نوبت تجدید چاپ و منتشر شد.

این اثر داستانی این کتاب که از پرفروش‌ترین آثار نویسنده آن نیز به شمار می‌رود، روایتی است داستانی از نوجوانی این نویسنده و در آن از زندگی و زیبایی‌های آن سخن می‌گوید و سعی می‌کند از گذشته خود پلی برای آینده مخاطبانش بسازد.

نگاه دلوکا در این داستان بلند به گفته خودش کاشف کنجکاوی و شوق عشق و شور دوستی و صلح در میان انسان‌هاست. محوریت این روایت را همچنین می‌توان آگاهی و آزادی انسان‌ها در کنار هم نیز دانست.

دلوکا زاده سال ۱۹۵۰ در شهر ناپل ایتالیاست. او در ۱۸ سالگی به رم می‌رود و در ادامه از ۲۰ سالگی نوشتن را شروع و همزمان برای گذران زندگی خود به کارگری و بنایی رو می‌آورد که به تعبیر خودش قدیمی‌ترین حرفه جهان است. تجربه کارگری و و نیز سال‌ها رانندگی در جاده‌های ایتالیا و اسپانیا  ارتباطی میان او و جامعه پیرامونش خلق می‌کند که منجر به تبدیل شدن او به نویسنده‌ای درخشان می‌شود؛ نویسنده‌ای که نه در ایتالیا که در فرانسه و اسپانیا نیز مشهور و آثارش جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است.

وی همچنین در کنار نویسندگی یکی از روزنامه‌نگاران مشهور ایتالیا نیز به شمار می‌رود و مقالات دقیقی درباره زندگی و زمانه خود در این نشریات به چاپ رسانده است که محور بسیاری از آنها ارزش‌های انسانی و احیا آن است.

این کتاب با ترجمه غلامرضا امامی منتشر شده است و به تازگی دومین چاپ از آن روانه بازار کتاب شده است.


منبع: مهر

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین