سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اسرائیل با اتخاذ اقدامات اضطراری ای جهت پایان دادن به اعتصاب دانشمندان و محققان نیروگاه هسته ای دیمونا موافقت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسرائیل برای پایان دادن به اعتصاب دانشمندان تاسیسات "دیمونا" تدابیر فوری اتخاذ کرد

اسرائیل با اتخاذ اقدامات اضطراری‌ای جهت پایان دادن به اعتصاب دانشمندان و محققان نیروگاه هسته‌ای "دیمونا" موافقت کرد.

بخش سیاست تبیان

اتخاذ تدابیر فوری

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، دولت رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با اتخاذ اقدامات فوری و اضطراری جهت پایان دادن به اعتصاب سه ماهه دانشمندان مرکز تحقیقات هسته‌ای در منطقه "دیمونا" واقع در جنوب اسرائیل به منظور افزایش دستمزدهایشان موافقت کرد. در بیانیه صادره از دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی آمده است: دولت اسرائیل به اتفاق آراء با درخواست رئیس کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل برای اتخاذ اقدامات اضطراری درخصوص بازگشت به کار دانشمندان موافقت کرد.

طبق این بیانیه، این اقدامات شامل بازگشت حدود ۵۰ تن از دانشمندان به کار در طول سه ماه آینده می‌شود. اسرائیل یک قدرت هسته‌ای در خاورمیانه به شمار می‌آید با وجود این که در اختیار داشتن سلاح هسته‌ای را تایید یا رد نکرده است.

در سال ۱۹۵۸ میلادی اسرائیل با کمک فرانسه نیروگاه "دیمونا" در شهری با همین اسم در منطقه "نقب" را تاسیس کرد و فعالیتش در اوایل دهه ۶۰ قرن گذشته میلادی آغاز شد.

دولت اسرائیل حاضر به افشای فعالیت‌های انجام شده در این نیروگاه هسته‌ای نشده اما تعدادی گزارش‌های غربی طی سال‌های طولانی گذشته به این موضوع اشاره دارد که اسرائیل انواع سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد. نیروگاه دیمونا مخصوص تحقیقات هسته‌ای و نیازهای انرژی است. دانشمندان مرکز "دیمونا" از سه ماه پیش به دنبال افزایش نیافتن حقوق ماهانه‌شان، فعالیتشان را متوقف کردند.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین