سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته سوسن طاقدیس از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی بازار کتاب شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

​پرواز «ده پرنده زرد و سبز و آبی» در بازار کتاب

کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته سوسن طاقدیس از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راهی بازار کتاب شد.

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان
ده پرنده زرد و سبز و آبی

کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» نوشته سوسن طاقدیس و تصویرگری ناهید عسگری از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

سوسن طاقدیس در این کتاب داستان پرنده کوچکی را بیان می‌کند که دوست ندارد در کنار سایر پرندگان باشد و ترجیح می‌دهد به تنهایی بر روی شاخه بنشید و هرچه سایر پرندگان از او می‌خواهند که درکنار آنها باشد، قبول نمی‌کند.

کودکان دراین کتاب که برای گروه سنی «الف» نوشته شده است به ارزش دوستی و همنشینی با دیگران پی می‌برند.

در بخشی از کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» می‌خوانیم: «صبح خیلی زود بود. هنوز خورشید درنیامده بود. هوا خیلی سرد بود. یک پرنده زرد و سبز و آبی با چشم‌های سیاه روی شاخه درختی نشست.

یک پرنده کوچولوی زرد و سبز و آبی دیگر هم آمد. بالای درخت پر زد و کمی بالاتر روی یک شاخه دیگر نشست.

پرنده اولی گفت: «دوست من، بیا کنار من تا با هم گرم بشویم.»

پرنده‌ای که روی شاخه بالایی نشسته بود، گفت: «نه، نمی‌آیم. می‌خواهم فقط با خودم باشم. روی شاخه خود خودم باشم.»

یک پرنده زرد و سبز و آبی دیگر هم از راه رسید...»

سوسن طاقدیس، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1338 در شیراز به دنیا آمد. فعالیت‌های داستان‌نویسی حرفه‌ای خود را با نوشتن داستان «بابای من دزد بود» در کیهان بچه‌ها آغاز کرد. او آثار متعددی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به بازار نشر ارائه داده است که «قدم یازدهم»، «زرافه من آبی است»، «پشت آن دیوار آبی»، «هزار سال نگاه» و «تو هم آن سرخی را می‌بینی» تعدادی از آثار اوست.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «ده پرنده زرد و سبز و آبی» را در قالب 24 صفحه با شمارگان پنج هزار نسخه و  قیمت 110 هزار ریال منتشر کرده است.


منبع: ایبنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین