تبیان، دستیار زندگی
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: پیش بینی ما معرفی دو یا سه وزیر خانم برای حضور در کابینه دولت دوازدهم است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چند وزیر زن در دولت دوازدهم معرفی می‌شوند؟

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: پیش‌بینی ما معرفی دو یا سه وزیر خانم برای حضور در کابینه دولت دوازدهم است.

بخش سیاست تبیان
چند وزیر زن در دولت دوازدهم معرفی می‌شوند؟

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری ایسنا، شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با «خبرآنلاین»، درباره حضور وزیر زن در کابینه دولت دوازدهم گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد. با تجربه‌ای که از دولت یازدهم داریم و تفاوتی که شرایط شروع کار دولت دوازدهم با دولت یازدهم دارد، زمینه برای استفاده از خانم‌ها به عنوان وزیر در کابینه دوازدهم خیلی مساعدتر است.

وی در پاسخ به این پرسش که چند وزیر خانم در دولت دوازدهم حضور خواهند داشت؟ اظهار کرد: این بستگی به تصمیم رئیس‌جمهور دارد. ضمن آنکه تصمیم نهایی نیز با مجلس است. ما پیش‌بینی‌مان معرفی دو، سه خانم است و برای آن تلاش می‌کنیم.

مولاوردی در پاسخ به اینکه "ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آقای رئیسی مطرح کرد «رئیس‌جمهور پیش او رفته و خواسته تا موافقت آیت‌الله یزدی را برای وزیر شدن دخترش کسب کند»، این ماجرا مربوط به دوره ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد بود یا آقای روحانی؟" گفت: هیچ‌کدام. به نظرم منظور آقای رئیسی، آقای سیدمحمد خاتمی بود. آن زمان خانم ملکه یزدی مشاور امور زنان آیت‌الله یزدی در قوه قضائیه بود و سازوکار حمایت از حقوق زنان را دنبال می‌کرد. از آنجا که معرفی وزیر دادگستری باید در تعامل با رئیس قوه قضائیه انجام شود، بحث یادشده به این شکل مطرح شده بود.


منبع: خبرگزاری ایسنا