سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در ادامه تنش دیپلماتیک میان مسکو و واشنگتن، دولت آمریکا در نظر دارد تا اول سپتامبر روسیه را مجبور کند یکی از کنسولگری های خود را در این کشور تعطیل کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمریکا به دنبال تعطیلی کنسولگری‌ روسیه در خاک این کشور

در ادامه تنش‌ دیپلماتیک میان مسکو و واشنگتن، دولت آمریکا در نظر دارد تا اول سپتامبر روسیه را مجبور کند یکی از کنسولگری‌های خود را در این کشور تعطیل کند.

بخش سیاست تبیان

تنش‌ دیپلماتیک میان مسکو و واشنگتن

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، منابع معتبر دیپلماتیک به روزنامه روسی "کومرسانت" گفتند این تصمیم در واکنش به تحریم‌های مسکو علیه واشنگتن و کاهش شمار دیپلمات‌های آمریکایی در خاک روسیه اتخاذ می‌شود.

در حال حاضر آمریکا دارای سه کنسولگری در سنت پترزبورگ، ولادی واستوگ و یکاترینبورگ است و روسیه دارای چهار کنسولگری در نیویورک، سان فرانسیسکو، سیاتل و هیوستون است که معلوم نیست کدام یک از سرکنسولگری‌های روسیه بسته می‌شود.

در پی وضع تحریم‌های جدید کنگره آمریکا بر ضد مسکو، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور داد تا ۷۵۵ دیپلمات آمریکایی خاک این کشور را ترک کنند و همچنین دسترسی دیپلمات‌های آمریکایی به برخی از ساختمان‌های دیپلماتیک از جمله انبار بزرگ سفارت آمریکا در خارج از محل سفارت در مسکو تعلیق شود.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین