سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نمایش «آژیر بی صدا» با حضور چند بیمار مبتلا به بیماری هموفیلی پس از ماه محرم و صفر با همکاری کانون بیماران هموفیلی به صورت ویژه به نفع بیماران خاص به صحنه می رود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بیماران هموفیلی بازیگران یک تئاتر

نمایش «آژیر بی صدا» با حضور چند بیمار مبتلا به بیماری هموفیلی پس از ماه محرم و صفر با همکاری کانون بیماران هموفیلی به صورت ویژه به نفع بیماران خاص به صحنه می‌رود.

بخش سینما وتلویزیون تبیان
تئاتر

محمدرضا جمال کارگردان تئاتر بیان کرد: نمایش«آژیر بی صدا» با چهار شخصیت داستان یک آتش سوزی را روایت می‌کند که در پی آن ناامیدی‌هایی در یکی از این شخصیتها به وجود آورده و سعی به مقابله با دیگران دارد.

او با بیان اینکه «آژیر بی صدا» یک نمایشنامه آمریکایی است، گفت: این نمایش اثری از جورج کافمن از تجربه‌های کوتاه سال 1380 چاپ و ترجمه شده است.

وی در ادامه افزود: تمام عوامل این نمایش به غیر از دو نفر که وظیفه‌ی همکاری و هماهنگی‌های این نمایش را برعهده دارند از بیماران هموفیلی انتخاب شده است تا کسانی که به این بیماری مبتلا هستند به زندگی روزمره در این جامعه تشویق شوند.

جمال با اشاره به عوارض این بیماری که مشکلات جسمی و عدم تعادل را در پی دارد گفت: به دلیل زود رنج بودن این بیماران کار کمی سخت خواهد بود.

این نمایش اثری از جورج کافمن از تجربه‌های کوتاه سال 1380 چاپ و ترجمه شده است.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه بخشی از فرهنگ جامعه، تئاتر و نمایش است گفت: از کسانی که در این حوزه فعالیت دارند خواهش می‌کنم تا به کانونهای هموفیلی و دیگر کانون‌های بیماران خاص بیشتر رسیدگی کنند، چراکه در تئاتر می‌توان با مخاطبان عام و خاص خود ارتباط برقرار کرد.

جمال با بیان اینکه در این نمایش سعی کرده تا جنبه ی آموزشی و انرژی مثبت هم وجود داشته باشد اظهار کرد:اگر بتوانیم در این نمایش دست کم روی یک نفر هم تاثیرگذار باشیم و امیدی به او بدهیم، برایم بسیار ارزشمند است.

این کارگردان تئاتر درباره‌ی هزینه این نمایش گفت: هزینه‌ی اولیه این نمایش از تبلیغات در یک سایت است و بخشی را هم توسط کانون بیماران هموفیلی حمایت می‌کند و در نهایت هزینه‌ی نمایش هم به نفع بیماران هموفیلی اختصاص می‌یابد.

او با بیان اینکه متاسفانه میانگین بیماران این بیماری درجامعه ما زیاد است گفت: این نمایش کمی تم طنز دارد که به امید خدا بعد از محرم و صفر آن را روی صحنه خواهیم برد.

منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین