وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سازمان تجارت جهانی(WTO) در جدیدترین گزارش خود، «شاخص چشم انداز تجارت جهان» را منتشر کرده و معتقد است این شاخص نشان می دهد تجارت کالا در فصل سوم سال جاری میلادی رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تجارت جهانی در مسیر بهبود

سازمان تجارت جهانی(WTO) در جدیدترین گزارش خود، «شاخص چشم‌انداز تجارت جهان» را منتشر کرده و معتقد است این شاخص نشان‌ می‌دهد تجارت کالا در فصل سوم سال‌جاری میلادی رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.

بخش اقتصاد تبیان
تجارت جهانی در مسیر بهبود

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری دنیای اقتصاد، درحال حاضر شاخص چشم‌انداز تجارت جهان در رقم 6/ 102 واحد قرار دارد که نسبت به رقم 2/ 102 واحد در ماه مه افزایش قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. درحال حاضر شاخص چشم‌انداز تجارت جهان در بالاترین سطح از آوریل 2011 قرار دارد و این مساله نشان‌دهنده آن است که رشد حجم تجارت در فصل سوم امسال بیشتر از حد انتظار خواهد بود. براساس گزارش سازمان تجارت جهانی، در شرایطی که فعالیت اقتصادی در سراسر جهان در حال افزایش است، عملکرد خوب در بخش‌های صادرات هوایی، سفارش‌های صادراتی و صادرات کانتینری، نتایج ضعیف در دیگر بخش‌ها را جبران کرده است. از سوی دیگر، گرچه آمار تجارت مواد خام کشاورزی و قطعات الکترونیکی ضعیف‌تر بوده، اما اخیرا تجارت این اقلام نیز با بهبود روبه‌رو شده است.

براساس گزارش سازمان تجارت جهانی، رشد ضعیف تولید و فروش خودرو موجب نگرانی است؛ زیرا احتمالا نشان‌دهنده کاهش اعتماد مصرف‌کنندگان است. در سفارش‌های صادراتی جهانی نیز نشانه‌هایی از ثبات دیده می‌شود. این مساله به این معنی است که روند صعودی رشد تجارت به اوج خود رسیده است. اگر این مورد درست باشد، انتظار می‌رود رشد تجارت در اواخر سال‌جاری تعدیل شود. با این وجود سازمان تجارت جهانی اعلام کرد با توجه به رقم فعلی شاخص چشم‌انداز تجارت جهان، انتظار دارد تجارت جهانی در کل سال جاری میلادی اندکی بیشتر از پیش‌بینی‌های قبلی رشد کند. این سازمان در آوریل 2017 پیش‌بینی کرد درصورت تحقق پیش‌بینی‌ها درباره رشد اقتصادی جهان و اتخاذ تصمیم‌های درست از سوی دولت‌ها، تجارت جهانی در سال 2017 با رشد 4/ 2 درصدی روبه‌رو خواهد شد.


منبع: خبرگزاری دنیای اقتصاد

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین