تبیان، دستیار زندگی
وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به برنامه های خود در این وزارتخانه درباره وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی داد...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیفیت بخشی‌ اولویت اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم خواهد بود

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ‌های خود در این وزارتخانه‌ درباره‌ وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی داد.

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

کیفیت بخشی‌ اولویت اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم خواهد بود

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد بطحایی ، در خصوص برنامه‌ های در نظرگرفته شده برای آموزش و پرورش در مسند‌ وزارت در دولت دوازدهم اظهارکرد: برنامه در نظر گرفته شده در نسخه‌ای به رئیس جمهور داده شده و به مجلس تقدیم خواهد شد.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دولت دوازدهم ادامه داد: مسائل متعددی‌ در این برنامه مورد توجه قرارگرفته و در دو محور تمرکز بیشتری داریم که شامل کیفیت‌بخشی به مسائل آموزش و پرورش و مدیریت آن بر اساس اسناد بالا دستی هم چون سند تحول بنیادین است.

وی تصریح کرد: نسخه‌ای برای این اهداف در نظر گرفته شده که در تمامی جوانب اداره آموزش و پرورش لحاظ خواهد شد.

بطحایی‌ در مورد اظهارات منتقدین‌ راجع به صندوق ذخیره فرهنگیان و تأثیر وی در این مسئله گفت: این صندوق بنگاه اقتصادی بوده که فعالیت ‌های آن اکنون تحت بررسی مجلس قرار دارد و پس از تکمیل شرایط تحقیق‌ و تفحص نتایج آن مشخص شده و قطعاً با متخلفان‌ برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: معمولاً در بنگاه‌ های اقتصادی با کوچک‌ترین غفلتی‌ اختلاف حساب‌ هایی ایجاد می‌شود و با توجه به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز یکی از این بنگاه‌ ها محسوب شده، بنابراین فقط بررسی ‌های مجلس می ‌تواند متخلفان اصلی را شناسایی کند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مورد شانس رأی اعتماد برای مسند وزارت یادآور شد: این مسئله اختیار قانونی نمایندگان مجلس بوده که بهترین گزینه را برای تصدی‌ بزرگترین وزارتخانه‌ کشور داشته باشند و من در هفته آینده با آمادگی کامل برای پاسخگویی و انتقادات نمایندگان مجلس حاضر شوم و نهایت سعی را برای بهبود روند آموزش و پرورش به کار خواهم گرفت.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش