تبیان، دستیار زندگی
ضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ایران به ۳۱ هتل ـ بیمارستان نیاز دارد و باید نسل جدید بیمارستان جایگزین بیمارستان های موجود سنتی و کلاسیک شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران به ۳۱ هتل- بیمارستان نیاز دارد

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ایران به ۳۱ هتل ـ بیمارستان نیاز دارد و باید نسل جدید بیمارستان‌ جایگزین بیمارستان‌های موجود سنتی و کلاسیک شود.

بخش گردشگری تبیان
غلام حیدر ابراهیم بای سلامی

غلام حیدر ابراهیم بای سلامی عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری در مراسم آغاز عملیات اجرای این طرح که با حضور نمایندگانی از ۳۷ کشور و فعالان حوزه گردشگری سلامت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته در هتل همای تهران برگزار شد گفت: می‌خواهیم بازار گردشگری ایران را ساماندهی کنیم تا گردشگران سلامت از دست مافیایی که تابحال توانسته‌اند از دانش پزشکی سود کنند، نجات یابند و البته بتوانیم اشخاص حقوقی را در حوزه گردشگری پزشکی سامان دهیم. در راستای راهبرد سازمان تأمین اجتماعی، استفاده از رویکردهای نو در جهت حفظ و ارتقای دارایی‌های سازمان و افزایش منزلت ملی و بین‌المللی به عنوان یک استراتژی اعلام شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۷۰ بیمارستان، ۴۰۰ کلینیک و ۲۰۰ پزشک اعلام آمادگی کرده‌اند، اما ۱۷ بیمارستان برای گردشگری پزشکی آماده شد. ما بر مفهوم گردشگری پزشکی تأکید داریم؛ چون گردشگری سلامت شامل سه بخش دیگر هم می‌شود که البته برای آنها برنامه خواهیم داشت.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری افزود: ۶۰۰ هزار نفر در روسیه، یمن و عراق به جراحی پلاستیک در آینده به دلیل آثار جنگ و ناامنی‌ها احتیاج دارند و ایران به دلیل خدمات بیمارستانی می‌تواند این کار را انجام دهد.

مدیرعامل هلدینگ تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی توانایی دارد که در عرصه بین‌المللی در این حوزه مانور دهد. ایران به ۳۱ هتل ـ بیمارستان دارد و باید به سمت نسل جدید بیمارستان‌ها حرکت کند، اما اکنون بیمارستان‌های موجود، کلاسیک و سنتی هستند ولی بشر وارد عصر فرا پست مدرن شده است. در این زمینه گردشگری پزشکی می‌تواند به ارتقای سطح بیمارستانی منجر شود.


منبع: مهر