تبیان، دستیار زندگی
وزیر پیشنهادی دفاع توجه به حوزه های موشكی ، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت های وزارت دفاع اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قابلیت ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حوزه‌های موشكی‌، هوایی، دریایی، پدافند ‌‌و رزم زمینی ‌از اولویت‌های وزارت دفاع‌ است

وزیر پیشنهادی دفاع توجه به ‌حوزه‌های موشكی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت‌های وزارت دفاع اعلام کرد و گفت: در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است.

بخش سیاست تبیان

امیر سرتیپ امیر حاتمی

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با نمایندگان عضو فراكسیون ‌ولایی مجلس اظهار داشت: از جوانی وارد عرصه دفاع شده و در مسئولیت‌های فرماندهی‌ یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب كشور، معاون اطلاعات ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون نیروی انسانی ستاد كل نیروهای مسلح، جانشین‌ رئیس اركان و امور مشترك نیروهای مسلح و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم انجام وظیفه كرده‌ام.

وی با اشاره به برخی از سوابق خدمتی خود افزود: ‌بعد از حمله آمریكا و متحدینش به افغانستان و عراق كه در مسئولیت معاون اطلاعات ارتش قرار داشتم با برنامه ریزی چندین رزمایش بزرگ در شرق و غرب كشور توانستیم آمادگی‌های لازم را برای مقابله با تهدید احتمالی نظامی علیه كشور ایجاد كنیم. ‌وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به فعالیت 10 ساله در ستاد كل نیروهای مسلح در جایگاه‌های مختلف تصریح كرد: با توجه به مسئولیت‌هایی كه داشته‌ام آشنایی كامل با نیازهای نیروهای مسلح دارم.

حاتمی با بیان اینكه حاصل تجربه و فعالیت در ستاد كل از بدو ورود به وزارت دفاع به عنوان جانشین به كار گرفتم، خاطرنشان كرد: در همان ابتدای دولت یازدهم ‌برنامه 4 ساله وزارت دفاع‌ تدوین شد و در این چهار سال كارهای بسیار ارزرشمندی برای تقویت بنیه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح انجام گرفت.

حاتمی با بیان اینكه حاصل تجربه و فعالیت در ستاد كل از بدو ورود به وزارت دفاع به عنوان جانشین به كار گرفتم، خاطرنشان كرد: در همان ابتدای دولت یازدهم ‌برنامه 4 ساله وزارت دفاع‌ تدوین شد و در این چهار سال كارهای بسیار ارزرشمندی برای تقویت بنیه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح انجام گرفت. وی با بیان اینكه در برنامه 4 ساله وزارت دفاع به طور ریشه‌ای  به دنبال حل مشكلات مورد نظر نیروهای مسلح بودیم، اضافه كرد: افزایش كیفیت محصولات دفاعی به وی‍ژه دقت، هوشمندی و سایر قابلیت‌های تسلیحات دفاعی وزیر و تعامل با نیروهای مسلح در چهار سال گذشته پیشرفت مطلوبی داشت. وی با اشاره به توجه ویژه به بحث آمایش صنایع دفاعی ادامه داد: در چهار سال گذشته ‌7 صنعت از تهران خارج و ‌50  صنعت ‌نو‌سازی شد.

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینكه تولیدات رزم زمینی در 4 سال گذشته بیش از 320 درصد افزایش یافت، خاطرنشان كرد: ‌در حوزه موشكی ‌بیش از 150 درصد و در حوزه دریایی 130 درصد تولیدات افزایش داشته است. وی با برشمردن ‌شرایط ویژه منطقه خاورمیانه هشدار داد: امروز با تحولات فناورانه ‌و اقتصادی دفاعی خیلی جدی مواجهیم كه در‌ محیط منطقه در حال وقوع است.

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینكه ‌از بهمن سال گذشته ‌برنامه دوم چهار ساله وزارت دفاع با هماهنگی تمامی مبادی مسئول تدوین شده است ‌اضافه كرد: در ‌برنامه 5 ساله ششم توسعه به دغدغه‌های نیروهای مسلح توجه شده كه یكی از مبانی تدوین این برنامه چهار ساله است.

حاتمی با بیان اینكه مراحل تولید سامانه پدافندی ‌باور 373 ‌انجام شده و قابلیت‌های آن افزایش یافته است، گفت: در حوزه رزم زمینی و مقابله با تروریسم كارهای بسیار خوبی در دستور كار وزارت دفاع قرار دارد.

وی توجه به ‌حوزه‌های موشكی‌، هوایی، دریایی، پدافند هوایی و رزم زمینی را از اولویت‌های وزارت دفاع دانست و گفت: در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است. حاتمی با بیان اینكه مراحل تولید سامانه پدافندی ‌باور 373 ‌انجام شده و قابلیت‌های آن افزایش یافته است، گفت: در حوزه رزم زمینی و مقابله با تروریسم كارهای بسیار خوبی در دستور كار وزارت دفاع قرار دارد. وی با بیان اینكه نیروی انسانی محور اصلی كار در نیروهای مسلح است، افزود: در حوزه معیشت و حقوق كاركنان ‌اصلاحاتی ‌انجام شده اما هنوز نسبت به حكم قانونی فاصله داریم. وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینكه در حوزه خدمات درمانی وضعیت خوبی داریم، گفت: ‌در برنامه پیش‌بینی شده تا مناطق محروم و عملیاتی، جانبازان و معسرین در اولویت قرار گیرند.

حاتمی در خاتمه ضمن تأكید بر تقابل نزدیك با مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه ها و نیروهای مسلح در جهت پیشبرد اهداف و پشتیبانی های دفاعی، اعلام كرد، برنامه 4سال آینده وزارت دفاع از جامعیت برخوردار است.

در این نشست نمایندگان فراكسیون ‌ولایی مجلس با تأكید بر تقویت قدرت و اقتدارملی‌، ‌توجه ویژه به حوزه صنعت هوایی، معیشت كاركنان نیروهای مسلح به ویژه در حوزه حقوق و مزایا‌، ‌عنایت ویژه نیروهای مسلح به طرح شهید كاظمی،نوسازی پادگان ها، ‌تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی نسبت به قبل در راستای آمادگی مقابله با هرگونه تهدید و دشمنی و همچنین ‌تعامل و همكاری تنگاتنگ با صنایع مختلف كشور از جمله وزارت صنعت‌، نفت‌، علوم و ... جهت تقویت هرچه بیشتر صنعت دفاعی، لزوم تعامل هر چه بیشتر وزیر با سایر وزارتخانه‌ها را خواستار شدند و حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه فراكسیون ولایی از نیروهای مسلح و وزارت دفاع برای تقویت بنیه دفاعی كشور را اعلام كردند.

منبع: ایسنا