تبیان، دستیار زندگی
ید  علامه محمد حسین فضل الله از علمای برجسته لبنان با تاکید با نقش آمریکا در تنش آفرینی رژیم اسرائیل، خواستار حفظ وحدت و تقویت همبستگی ملی مردم این کشور در برابر تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر قدس شد. به گزارش خب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علامه سید محمد حسین فضل الله : به یاری آسیب دیدگان و مردم آواره بشتابید

علامه محمد حسین فضل الله از علمای برجسته لبنان با تاکید با نقش آمریکا در تنش آفرینی رژیم اسرائیل، خواستار حفظ وحدت و تقویت همبستگی ملی مردم این کشور در برابر تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر قدس شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه های السفیر والشرق الاوسط، علامه فضل الله درسخنان خود از مردم لبنان خواست تا با یکدیگر همبستگی و همیاری اجتماعی داشته و درشرایط دشوار کنونی از یکدیگر حمایت و حفاظت کرده و به ویژه به یاری آسیب دیدگان و مردم آواره بشتابند.

وی خاطرنشان کرد: جنگ کنونی جنگ آمریکا بر ضد ملت لبنان در تکمیل جنگ های واشنگتن ضد عراق و افغانستان و برنامه ریزی برای جنگ های پیشگیرانه در آینده بر ضد سوریه و ایران است.

این مرجع شیعه افزود: جنگ کنونی،جنگ آمریکا با دستان اسرائیل بر ضد غیرنظامیان لبنانی است، این جنگ وحشیگری آمریکا است که سلاح های خود رابرضد غیرنظامیان لبنانی به بهانه جنگ با حزب الله آزمایش می کند واین امررا ازطریق اعلان جنگ ضد لبنانی ها به عنوان مجازاتی در تایید مقاومت صورت می دهد.

وی همچنین ازملت های عربی و اسلامی خواست تا برضد ائتلاف اسرائیلی غربی به خیابانها بریزند وفریاد اعتراض آمیز سر دهند.

علامه فضل الله از دولت لبنان بار دیگر خواست تا نقش یک تیم بی طرف در درگیری را ایفا نکند، زیرا این مسئله به جنگی ضد لبنان بدون تفاوت بین جنوب وشمال و بقاع و پایتخت این کشور تبدیل شده است وغیرنظامیان با حملات دیوانه وار و کینه توزانه اسرائیل شهید یا زخمی می شوند.

علامه فضل الله گفت: به سیاستمداران لبنان می گوییم که اکنون مرحله ایجاد بحث و جدل درباره اختلاف های سیاسی با مقاومت نیست، زیرا دشمن - همانگونه که مسئولان آن اظهار داشتند - مشروعیت جنگ خود برضد لبنانی ها را از این مسئله گرفته است.

وی با تاکید برقدرت و آزادی و عزت و کرامت لبنان گفت: جنگ در این مرحله صرف نظر از نتایج آن پایان نمی یابد، زیرا لبنان درجایگاه و نقش و موضع عربی و توانایی و تجارب اقتصادی خود عامل تضادی برای اسرائیل باقی خواهد ماند که خواهان ایفای نقش سیاسی و اقتصادی خود در منطقه است.